X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Scenariusze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 10:13
Od pewnego czasu wśród polityków i mediów panuje plotka o przyspieszonych wyborach parlamentarnych. Ile jest w niej prawdy? Na ten temat mówili politycy w "Śniadaniu w Trójce".
Audio
  • Czy dojdzie do przyśpieszonych wyborów parlamentarnych? Komentarze polityków (Śniadanie w Trójce)
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock

Marcin Kierwiński (PO) uważa, że "pierwsza tego typu plotka pojawiła się w szeregach PiS przed świętami i widać, że ten wariant jest rozważany w partii rządzącej i tę niekorzystną kolejność wyborów, zaczynając od tych do Parlamentu Europejskiego, Jarosław Kaczyński chciałby odwrócić". – Jesteśmy przygotowani na przyśpieszone wybory i jesteśmy gotowi odsunąć PiS od władzy – zadeklarował polityk.

Z kolei Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta przyznał, że "media uwielbiają spekulacje". – Kierownictwu każdego ugrupowania przydaje się mobilizowanie swoich wyborców, swojego zaplecza, a wyborcy wystawią nam cenzurki – powiedział socjolog.

– My mobilizujemy się za czymś, a nie przeciwko czemuś i to jest zasadnicza różnica – zauważył Grzegorz Długi (Kukiz'15). – Gdybym decydował w partii rządzącej, to odwróciłbym tę kolejność wyborów, bo to byłoby dla nich korzystniejsze, ale w polityce nie tylko czysta kalkulacja ma znaczenie, ale także emocje, a po 2007 roku PiS z dużą ostrożnością będzie podchodził do takich pomysłów – stwierdził polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Potwierdzam, że taka plotka wyszła z kręgów PiS i ma ona trzy racjonalne podstawy: wybory europejskie to mobilizacja elektoratu miejskiego a tu PiS poniósł klęskę. Drugi powód to fakt, iż wielu liderów PiS, zwłaszcza Beata Szydło chce kandydować do PE, a to oznaczałoby, że nie wesprze partii w wyborach do Sejmu. Trzeci to strach przed ruchami na prawo od PiS – powiedział Jacek Protasiewicz (Nowoczesna).

Jarosław Kalinowski z PSL jest zdania, że "teoretycznie wcześniejsze wybory są możliwe". – Prezes Kaczyński ma do tego przesłanki, ale bardzo sromotne doświadczenie wcześniejszych wyborów z 2007 roku mogą zaważyć. No i jak wytłumaczyć to wyborcom mając większość? Obstawiam, że nie dojdzie do tego – przyznał.

Jak powiedział Jarosław Sellin (PiS), "proponuję nie zaklinać rzeczywistości i przyjąć bolesny fakt dla opozycji, że wybory samorządowe wygrała Zjednoczona Prawica". – Ta plotka jest podtrzymywana przez polityków PO i wynika stąd, że Grzegorz Schetyna chce wystraszyć konkurentów z opozycji, żeby już teraz zgodzili się na podporządkowanie, bo już wybory za pasem – mówił.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której była też mowa o nominacji Adama Andruszkiewicza,

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS), Marcin Kierwiński (PO), Jarosław Kalinowski (PSL), Jacek Protasiewicz (Nowoczesna), Grzegorz Długi (Kukiz’15)
Data emisji: 5.01.2019
Godzina emisji: 9.09

dn/ml