Krajowy Plan Odbudowy. Sellin: szansa dla gospodarki, by mocno ruszyć po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 10:00
– Polska stoi przed olbrzymią szansą, aby mocno ruszyć po pandemii – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin. Między innymi na temat Krajowego Planu Odbudowy dyskutowali goście "Śniadania w Trójce": Marek Sawicki (PSL), Marcin Kierwński (KO), Jarosław Sellin (PiS) i Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta).
Beata Michniewicz oraz jej goście: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta)
Beata Michniewicz oraz jej goście: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta)Foto: Polskie Radio

Premier Mateusz Morawiecki otworzył konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. Na ten temat Beata Michniewicz dyskutowała w Trójce z Jarosławem Sellinem, Marcinem Kierwińskim, Błażejem Spychalskim i Markiem Sawickim.

Posłuchaj
49:36 _PR3_AAC 2021_02_27-09-07-45.mp3 Krajowy Plan Odbudowy. Sellin: szansa dla gospodarki, by mocno ruszyć po pandemii (Śniadanie w Trójce)

– Zdrowie, mobilna inteligentna Polska i transformacja energetyczna to filary, które nie będą zrealizowane bez ścisłej współpracy rządu z samorządem – zaznaczył Marek Sawicki.

Poseł PSL zaznaczył, że ma nadzieje na "konstruktywne i szerokie konsultacje" w tej sprawie.

morawiecki forum 1200 .jpg
Premier: czeka nas wielkie zadanie odbudowy polskiej gospodarki

"Prezydent cały czas konsultuje propozycje z rządem"

Jarosław Sellin z PiS ocenił, że "Polska stoi przed olbrzymią szansą, aby mocno ruszyć po pandemii". Podkreślił, że realne jest "zaprogramowanie rozwoju gospodarki tak, żebyśmy szybko osiągnęli poziom życia charakterystyczny dla najbogatszych krajów zachodnich".

Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej zastrzegł, że "środki na Krajowy Plan Odbudowy to nie zasługa polskiego rządu, to zasługa Unii Europejskiej".

– Wczorajsza konferencja premiera Mateusza Morawieckiego to wielkie słowa i żadnych konkretów, żadnych realnych planów pomocy – mówił.

Czytaj także: 

Z kolei Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta podkreślał, że prezydent cały czas konsultuje propozycje z rządem. – W poniedziałek odbyło się spotkanie konsultacyjne prezydenta z premierem ws. Nowego Polskiego Ładu – zaznaczył.

Zaznaczył, że "każda dobra propozycja, która będzie wzmacniała Krajowy Plan Odbudowy, zostanie wzięta pod uwagę".

Śniadanie w Trójce/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: "Śniadanie w Trójce"
ProwadziBeata Michniewicz
Goście: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 27.02.2021
Godzina emisji: 9.07

msz/kr

Czytaj także

"PO zawsze szanowała kompromis z 1993 roku". Schetyna o stanowisku jego partii ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 09:21
– W kwestii aborcji nigdy nie będzie żadnej dyscypliny. Ten temat nie jest zamknięty, wróci w kampanii, będzie rozgrywany przez Jarosława Kaczyńskiego, aby skłócać opozycję – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrok ws. uchwały śmieciowej w Warszawie. Radny PiS: nie wiadomo, czy prezydent otrzyma absolutorium budżetowe

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:20
- Radni nie mogą zagłosować za przyznaniem absolutorium, jeśli budżet się "nie spina". (...) Może to oznaczać, że włodarz miasta straci stanowisko - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Frąckowiak, radny Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W centrum programu jest człowiek i rodzina". Dera o gospodarczej odbudowie po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:15
– Główną osią jest to, żeby pomagać obywatelom, żeby na czele tego programu stał człowiek i rodzina. To są fundamenty, na których bardzo zależy panu prezydentowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, komentując plany odbudowy gospodarczej po pandemii koronawirusa. 
rozwiń zwiń