Pożegnanie profesora Bartoszewskiego. "Był postacią wybitną"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:42
W poniedziałek Polska pożegnała Władysława Bartoszewskiego. Profesor został pochowany na warszawskich Powązkach. Byłego szefa MSZ wspominał w radiowej Trójce marszałek Senatu.
Audio
  • Bogdan Borusewicz o profesorze Bartoszewskim (Puls Trójki)
Marszałek Borusewicz podczas uroczystości pogrzebowych profesora Władysława Bartoszewskiego
Marszałek Borusewicz podczas uroczystości pogrzebowych profesora Władysława BartoszewskiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

Bogdan Borusewicz poznał profesora podczas studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Władysław Bartoszewski był wykładowcą KUL. - Początkowo nic o nim nie wiedzieliśmy. Dopiero jak zaczął wykładać, zorientowaliśmy się, że jego wiedza jest niesamowita i że jest to postać wybitna. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać jego wiedzę - zaznaczył.

Marszałek Senatu podkreślił, że profesor Bartoszewski nauczył go przede wszystkim tego, że nie należy się poddawać. - On się szybko zorientował, że na uniwersytecie jest grupa kilku studentów, których szczególnie interesuje temat polskiego państwa podziemnego. Jego wykłady były dla nas także pewnym instruktażem. On był chodzącą encyklopedią - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Borusewicz mówił w "Pulsie Trójki" także o anegdotach związanych z profesorem. By dowiedzieć się, o czym najchętniej opowiadał Władysław Bartoszewski, wystarczy posłuchać całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu)

Data emisji: 04.05.2015

Godzina emisji: 17.45

aj/iwo

Czytaj także

Władysław Bartoszewski nie żyje. "O ważnych sprawach potrafił mówić bez pompatyczności"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:18
W piątek wieczorem w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski. W "Śniadaniu w Trójce" wspominali go Paweł Kowal, Andrzej Halicki, Mariusz Błaszczak, Jerzy Wenderlich, Jarosław Kalinowski i Henryk Wujec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 21:54
Żegnamy prof. Władysława Bartoszewskiego, człowieka, który odszedł, ale na zawsze pozostanie wzorem dla tysięcy Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 12:37
W ostatnich latach życia podkreślał, że jest świadkiem historii i człowiekiem szczęśliwym. Więzień Auschwitz, powstaniec warszawski, opozycjonista w czasie komunistycznym i minister spraw zagranicznych w rządzie III Rzeczypospolitej został pochowany na warszawskich Powązkach.
rozwiń zwiń