X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnanie profesora Bartoszewskiego. "Był postacią wybitną"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:42
W poniedziałek Polska pożegnała Władysława Bartoszewskiego. Profesor został pochowany na warszawskich Powązkach. Byłego szefa MSZ wspominał w radiowej Trójce marszałek Senatu.
Audio
  • Bogdan Borusewicz o profesorze Bartoszewskim (Puls Trójki)
Marszałek Borusewicz podczas uroczystości pogrzebowych profesora Władysława Bartoszewskiego
Marszałek Borusewicz podczas uroczystości pogrzebowych profesora Władysława BartoszewskiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

Bogdan Borusewicz poznał profesora podczas studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Władysław Bartoszewski był wykładowcą KUL. - Początkowo nic o nim nie wiedzieliśmy. Dopiero jak zaczął wykładać, zorientowaliśmy się, że jego wiedza jest niesamowita i że jest to postać wybitna. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać jego wiedzę - zaznaczył.

Marszałek Senatu podkreślił, że profesor Bartoszewski nauczył go przede wszystkim tego, że nie należy się poddawać. - On się szybko zorientował, że na uniwersytecie jest grupa kilku studentów, których szczególnie interesuje temat polskiego państwa podziemnego. Jego wykłady były dla nas także pewnym instruktażem. On był chodzącą encyklopedią - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Borusewicz mówił w "Pulsie Trójki" także o anegdotach związanych z profesorem. By dowiedzieć się, o czym najchętniej opowiadał Władysław Bartoszewski, wystarczy posłuchać całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu)

Data emisji: 04.05.2015

Godzina emisji: 17.45

aj/iwo

Czytaj także

Władysław Bartoszewski nie żyje. "O ważnych sprawach potrafił mówić bez pompatyczności"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:18
W piątek wieczorem w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski. W "Śniadaniu w Trójce" wspominali go Paweł Kowal, Andrzej Halicki, Mariusz Błaszczak, Jerzy Wenderlich, Jarosław Kalinowski i Henryk Wujec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 21:54
Żegnamy prof. Władysława Bartoszewskiego, człowieka, który odszedł, ale na zawsze pozostanie wzorem dla tysięcy Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 12:37
W ostatnich latach życia podkreślał, że jest świadkiem historii i człowiekiem szczęśliwym. Więzień Auschwitz, powstaniec warszawski, opozycjonista w czasie komunistycznym i minister spraw zagranicznych w rządzie III Rzeczypospolitej został pochowany na warszawskich Powązkach.
rozwiń zwiń