X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy dług Grecji należy umorzyć?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 19:20
Eurogrupa uzależnia dalszą pomoc Atenom od wyniku niedzielnego referendum w Grecji. Czy na zbliżające się w związku z tym wydarzenia można patrzeć z optymizmem?
Audio
  • Joanna Senyszyn i Dariusz Rosati o problemach Grecji (Puls Trójki)
5 lipca po referendum ma się wyjaśnić przyszłość Grecji
5 lipca po referendum ma się wyjaśnić przyszłość GrecjiFoto: EPA/IAN LANGSDON

- W tym sensie jestem optymistką, że uważam, że Grecja nie wyjdzie ani z strefy euro, ani z UE, ani z NATO - powiedziała Joanna Senyszyn. Jej zdaniem należy umorzyć Grecji przynajmniej połowę długów i wtedy można żądać, żeby spłacała resztę.

- Niemcom w 1953 roku umorzono połowę długów, Polsce w latach 90. umorzono długi - przypomniała Senyszyn, zapytana, czy to sprawiedliwe rozwiązanie.  

Gość Trójki zwróciła uwagę, że gdy zaczynał się kryzys, to dług Grecji wynosił 120 proc. PKB. Natomiast po naprawach zleconych przez UE - 180 proc.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Niestety, nie było naprawy - protestował Dariusz Rosati i zarzucił rozmówczyni, że rozpowszechnia "mity greckie". Argumentował, że Grecja miała przeprowadzić reformy strukturalne i 90 proc. z nich nie zostało wdrożonych.

Jeśli chodzi o referendum, to jego zdaniem Grecy nie bardzo wiedzą na co głosują - mają odpowiedzieć czy akceptują warunki, które są spisane na 10 stronicach bardzo technicznym, profesjonalnym tekstem. - Poza tym głosowanie odbywa się na temat porozumienia, które już nie jest na stole - dodał Rosati.

Ekonomista stwierdził, że władze greckie są niedoświadczone i nieprzewidywalne w swojej polityce. Zarzucił premierowi Ciprasowi, że jedno mówi w Brukseli, co innego w Atenach, a jeszcze co innego w Moskwie.

Rosati, choć zdecydowanie różnił się w ocenie sytuacji, zgodził się jednak z Senyszyn, że wyjście Grecji ze strefy euro, jest mało prawdopodobne.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji i argumentów obu stron.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Joanna Senyszyn (wiceprzewodnicząca SLD), Dariusz Rosati (europoseł PO)

Data emisji: 03.07.2015

Godzina emisji: 17.45

fc/ei

Czytaj także

Janusz Piechociński: grecka sprawa to nasza sprawa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 09:26
- Mamy w przestrzeni gospodarczej, w której funkcjonujemy, olbrzymią niepewność i destabilizację - powiedział w Trójce wicepremier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja: w sondażu eurostrefa wygrywa o włos

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 10:02
Niewielką przewagę - 44,8 proc. - mają zwolennicy porozumienia Grecji z międzynarodowymi wierzycielami w najnowszym sondażu przed niedzielnym referendum. Przeciwko porozumieniu zagłosowałoby 43,4 proc. Greków, a 11,8 proc. jest niezdecydowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecki rząd okłamuje obywateli? Eurogrupa dementuje doniesienia Aten

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 17:35
Grecki minister finansów zapewnia obywateli, że cały czas trwają negocjacje z wierzycielami i porozumienie jest na wyciągnięcie ręki. O takich rozmowach nic natomiast nie wie druga strona.
rozwiń zwiń