X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrowersje wokół ustawy chroniącej lasy przed wykupem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:35
- Aktualny rząd stoi przed koniecznością zabezpieczenia polskiej ziemi rolnej i leśnej - powiedział w Trójce Dariusz Bąk z PiS. - Najgorszym sposobem jest przymuszanie ludzi do obowiązkowego wykupu - stwierdziła Ewa Lieder z Nowoczesnej.
Audio
  • Sejmowa komisja za projektem ws. pierwokupu prywatnych lasów przez państwo (Puls Trójki)
1 maja 2016 roku mija 12-letni okres ochronny na zakup ziemi rolnej i gruntów leśnych przez cudzoziemców
1 maja 2016 roku mija 12-letni okres ochronny na zakup ziemi rolnej i gruntów leśnych przez cudzoziemców Foto: Pixabay.com

Posłowie sejmowej komisji środowiska rozpatrywali we wtorek (12.04) rządowy projekt noweli ustawy o lasach. Za projektem, zakładającym, że po 1 maja Lasy Państwowe będą miały prawo pierwokupu prywatnych gruntów leśnych, zagłosowało 17 posłów, pięciu było przeciw. Podczas prac odrzucono poprawki zgłoszone przez opozycję.

- Aktualny rząd stoi przed koniecznością zabezpieczenia polskiej ziemi rolnej i leśnej. (...) Osiem lat w Polsce rządziła Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe i ci politycy nie zabezpieczyli polskiej ziemi - wskazał Dariusz Bąk z PiS. - Dzisiaj europejskie raporty mówią, że w Polsce "na słupy" wykupiono 200 tys. ha ziemi - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tymczasem Ewa Lieder z Nowoczesnej oceniła, że projektodawcy wchodzą w prywatność, a rząd - proponując zastosowanie przymusu - wkracza w święte prawo własności. Jej zdaniem przyznanie Lasom Państwowym prawa pierwokupu może doprowadzić do tego, że osoba, która będzie chciała sprzedać swój las może na tym stracić. Jaką propozycję ma Nowoczesna? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Ewa Lieder (sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa; Nowoczesna), Dariusz Bąk (sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa; PiS)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 17.45

kk/ei

Czytaj także

Spór o Puszczę Białowieską. Minister środowiska zaprasza Greenpeace

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 15:32
Rano aktywiści rozwiesili na budynku ministerstwa środowiska w Warszawie transparent z apelem o uznanie całej Puszczy Białowieskiej za park narodowy.
rozwiń zwiń