X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czyżby posłowie antycypowali nadchodzącą inflację i w związku z tym potrzebują więcej na biura?"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 18:36
- Odbiór społeczny podwyżki diet na biura posłów nie będzie dobry. Ta kwota nie jest duża z perspektywy budżetu, ale zostanie odebrana jako przywilej władzy, więc nie do końca wiem, o co chodzi - mówił na antenie radiowej Trójki profesor Tomasz Stryjek (Collegium Civitas). - W Polsce mamy problem, gdy mówimy o pieniądzach - stwierdziła prof. Ewa Marciniak (UW).
Audio
  • Podwyżki płac dla polityków zawsze są źle odbierane w polskim społeczeństwie (Trójka/Puls Trójki)
Sejmowa sala plenarna
Sejmowa sala plenarnaFoto: Wikimedia Commons/Katarzyna Czerwińska

Sejm przegłosował podwyżkę poselskich diet na utrzymanie biur parlamentarzystów. Od lat dostawali na ten cel 12 150 złotych miesięcznie, teraz otrzymają 14 200 złotych.

- Zawsze są dylematy moralne związane z wydawaniem pieniędzy publicznych. Zarówno marszałkowie Sejmu mieli je w poprzedniej kadencji, mają w tej. Biuro powinno być zorganizowane na przyzwoitym poziomie. Nie ma nic w tym dziwnego. Tyle tylko, że my mamy pewien kłopot o charakterze etycznym, kiedy mówimy o pieniądzach w Polsce. Właściwie występuje coś w rodzaju podwójnej moralności, czyli jeśli nam dają pieniądze to dobrze, ale jeżeli władza ma wydać publiczne pieniądze, to już się zastanawiamy - mówiła profesor Marciniak. 

- Sejm powinien brać pod uwagę odbiór społeczny. On nie będzie dobry, zwłaszcza, że wydatki przez ostatnie 1,5 roku wyraźnie wzrosły. Ta kwota nie jest duża z perspektywy budżetu, ale zostanie odebrana jako przywilej władzy, więc nie do końca wiem o co chodzi. Czyżby posłowie antycypowali nadchodzącą inflację i w związku z tym potrzebują więcej na biura? - zastanawiał się profesor Stryjek. 

- Politycy cieszą się słabym prestiżem wśród różnych zawodów. Właśnie dlatego ten społeczny odbiór podwyżek jest taki sobie. Co nie oznacza, że w przyzwoitych warunkach nie powinni pracować - zaznaczyła Ewa Marciniak. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawiano o reformie samorządów, o propozycji podniesienia kryteriów dla członków gabinetów politycznych ministrów oraz początkach rządów Donalda Trumpa w USA. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Profesor Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski), Profesor Tomasz Stryjek (Collegium Civitas)

Data emisji: 27.01.2017

Godzina emisji: 17.45

dcz/mp

Czytaj także

Smog w Polsce. Trwa debata w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 13:39
W Sejmie trwa debata o smogu. Minister środowiska Jan Szyszko przedstawił informację na temat zanieczyszczenia środowiska.
rozwiń zwiń