Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjęta. Czy zmieni Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 18:17
- Koncepcja przyjęta przez rząd, to plan dla polskich rodzin, który ma powiększyć polską klasę średnią – mówi w audycji "Puls Trójki” poseł PiS Łukasz Schreiber. – Obawiam się, że ten plan będzie elementem marketingowym – odpowiada Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
Audio
  • "Plan Morawieckiego" przyjęty. Czy będą jego efekty? (Trójka/Puls Trójki)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: flickr.com

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju obejmuje plan gospodarczy dla Polski do 2020 roku, z perspektywą na kolejne 10 lat. Plan zakłada, że dochód na jednego mieszkańca Polski w tym czasie sięgnie 80 procent średniej w Unii Europejskiej. W 2015 roku było to 69 procent.

czytaj więcej
morawiecki1200.jpg
Rząd przyjął uchwałę w sprawie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju

- Za tymi cyframi kryją się konkretne pomysły – zaznacza poseł Schreiber. Poseł PiS wymienia działania już podjęte przez rząd czyli repolonizację banków, która osiągnęła 50 procent, pakiet stu zmian dla firm, zatrzymanie wyprzedaży polskich przedsiębiorst i walkę z "mafią vatowską”, która ma w znaczny sposób poprawić ściągalność podatku VAT.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jerzy Meysztowicz ma wątpliwości co do skuteczności "planu Morawieckiego", bo według posła Nowoczesnej, Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju ma posłużyć PiS do próby pozyskania większej liczby zwolenników. Polityk zastrzega, że kibicuje wicepremierowi Morawieckiemu, ale wątpi czy rządowi uda się zachęcić do prywatnych inwestycji, które są znaczącym elementem SOR.

Mateusz Morawiecki twierdzi, że Strategia  Odpowiedzialnego Rozwoju już zaczęła działać, rozpoczęły się inwestycje i już poprawiają się wskaźniki gospodarcze.

******

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Walewski

Goście:  Łukasz Schreiber (poseł PiS), Jerzy Meysztowicz (poseł Nowoczesnej)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 17.45

zi

Czytaj także

Premier: rozwój i gospodarka priorytetami rządu w 2017 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:48
Uszczelnienie systemu podatkowego - takie zadanie postawiła wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu szefowa rządu Beata Szydło. Premier kontnynuuje rozpoczęty w ubiegłym tygodniu przegląd pracy poszczególnych resortów.
rozwiń zwiń