X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rozumiem desperację moich kolegów, ale formy protestu już nie". Echa protestu rezydentów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 19:07
– Rozumiem desperację moich młodszych kolegów, aczkolwiek może nie wybierałbym takiej formy nacisku, jaką jest strajk głodowy – mówi europoseł PiS Bolesław Piecha. – Kiedy PO i PSL przejęło rządy, to ówczesna minister Ewa Kopacz jako pierwsza zajęła się rezydentami, choć nie protestowali. I to za jej rządów udało się zwiększyć uposażenia rezydentów o 30 procent – tłumaczyła Lidia Gądek z PO.
Audio
  • Protest lekarzy rezydentów oczami starszych kolegów (Puls Trójki)
Przedstawiciele rezydentów - Jarosław Biliński i Łukasz Jankowski - podczas konferencji prasowej. Lekarze rezydenci i przedstawiciele zawodów medycznych kontynuują protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie
Przedstawiciele rezydentów - Jarosław Biliński i Łukasz Jankowski - podczas konferencji prasowej. Lekarze rezydenci i przedstawiciele zawodów medycznych kontynuują protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w przy ul. Żwirki i Wigury w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

O podwyżkach rezydenci rozmawiają z rządzącymi od zeszłego roku. Od 2 października grupa lekarzy prowadzi głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Protestujący spotkali się w środę m.in. z premier Szydło; rozmowy nie przyniosły jednak przełomu.

– Sytuacja rezydentów jest więcej niż trudna – przekonywał w "Pulsie Trójki" Bolesław Piecha. – Ja sam mam w domu dwoje rezydentów i słyszę, ile chcieliby zarabiać – mówił.

Jego zdaniem postulaty rezydentów powinny być zrealizowane, ale przy odpowiedniej "mapie drogowej." Sądzę, że musi być odpowiednia procedura dojścia do podwyżek. To nie jest tak, że z dnia na dzień znajdą się pieniądze, by roszczenia młodych lekarzy zaspokoić – tłumaczył.

Z kolei Lidia Gądek przypominała, że kiedy PO i PSL przyjęło rządy, to udało się zwiększyć uposażenia rezydentów. – Gdyby dziś rząd zaproponował 30 procent – a skoro mówimy o wzroście gospodarczym, są takie możliwości – to myślę, że ci ludzie by nie głodowali. Nie byłoby takiego problemu – podsumowała posłanka PO. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość), Lidia Gądek (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 12.10.2017
Godzina emisji: 17.44

ksem/ml