Ile powinni zarabiać politycy? Komentarze publicystów po decyzji PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 19:02
– Politycy są postrzegani przez obywateli jako stado nierobów i często sobie na taką opinię zasłużyli – mówił w radiowej Trójce Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie"). – Tajemnicą poliszynela jest to, że te zarobki może nie są wysokie, ale istnieje wiele rekompensat, choćby związanych z podróżami – stwierdził Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna"). 
Audio
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Sejm.gov.pl/Rafał Zambrzycki

– Do Sejmu trafi projekt ustawy obniżającej pensje poselskie o 20 proc. Ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne – poinformował w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Decyzję w tej sprawie podjął Komitet Polityczny PiS.

Sprawę komentowali w radiowej Trójce publicyści.  Faktem jest, że zarobki posłów maleją. Kilkakrotnie podnoszono argument, że w latach 90. były one 5-6 razy większe od średniej krajowej. Teraz są dwukrotnie większe  stwierdził Jarosław Kuisz.  Pierwsze pytanie jest takie, czy posłowie w ogóle powinni zarabiać więcej, ale drugie – czego my, jako lud zatrudniający posłów, oczekujemy, czego wymagamy  zaznaczył publicysta "Kultury Liberalnej".  Tajemnicą poliszynela jest to, że zarobki posłów może nie są wysokie, ale istnieje wiele rekompensat, choćby związanych z podróżami  dodał.   

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Ważne jest, ile powinni zarabiać teraz i tu, w tym momencie naszej historii. Ja sądzę, że jesteśmy w takim momencie, że polskie życie polityczne potrzebuje oczyszczenia. Politycy są postrzegani przez obywateli jako stado nierobów i często sobie na taką opinię zasłużyli – zaznaczył Adrian Stankowski. – Stąd ruch Jarosława Kaczyńskiego, idący właśnie w tym kierunku, że polityka jest nie dla tych, którzy chcą się na niej dorabiać, ale dla tych którzy chcą służyć  stwierdził dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna"), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 6.04.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/kw