X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile powinni zarabiać politycy? Komentarze publicystów po decyzji PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 19:02
– Politycy są postrzegani przez obywateli jako stado nierobów i często sobie na taką opinię zasłużyli – mówił w radiowej Trójce Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie"). – Tajemnicą poliszynela jest to, że te zarobki może nie są wysokie, ale istnieje wiele rekompensat, choćby związanych z podróżami – stwierdził Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna"). 
Audio
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Sejm.gov.pl/Rafał Zambrzycki

– Do Sejmu trafi projekt ustawy obniżającej pensje poselskie o 20 proc. Ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne – poinformował w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Decyzję w tej sprawie podjął Komitet Polityczny PiS.

Sprawę komentowali w radiowej Trójce publicyści.  Faktem jest, że zarobki posłów maleją. Kilkakrotnie podnoszono argument, że w latach 90. były one 5-6 razy większe od średniej krajowej. Teraz są dwukrotnie większe  stwierdził Jarosław Kuisz.  Pierwsze pytanie jest takie, czy posłowie w ogóle powinni zarabiać więcej, ale drugie – czego my, jako lud zatrudniający posłów, oczekujemy, czego wymagamy  zaznaczył publicysta "Kultury Liberalnej".  Tajemnicą poliszynela jest to, że zarobki posłów może nie są wysokie, ale istnieje wiele rekompensat, choćby związanych z podróżami  dodał.   

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Ważne jest, ile powinni zarabiać teraz i tu, w tym momencie naszej historii. Ja sądzę, że jesteśmy w takim momencie, że polskie życie polityczne potrzebuje oczyszczenia. Politycy są postrzegani przez obywateli jako stado nierobów i często sobie na taką opinię zasłużyli – zaznaczył Adrian Stankowski. – Stąd ruch Jarosława Kaczyńskiego, idący właśnie w tym kierunku, że polityka jest nie dla tych, którzy chcą się na niej dorabiać, ale dla tych którzy chcą służyć  stwierdził dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna"), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 6.04.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/kw