X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reakcja wiceszefa MSZ ws. wypowiedzi Georgette Mosbacher nt. ustawy o IPN

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 18:21
– Rozmawiałem z Wessem Mitchellem. Jednoznacznie dałem do zrozumienia, że niektóre elementy wypowiedzi Georgette Mosbacher są nie do zaakceptowania – mówił w "Pulsie Trójki" wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki (PiS). – Jej publiczne napiętnowanie uważam za błąd – stwierdził z kolei Marcin Święcicki (PO).
Audio
  • Bartosz Cichocki i Marcin Święcicki o wypowiedzi Georgette Mosbacher (Puls Trójki)
Georgette Mosbacher
Georgette MosbacherFoto: PAP/EPA/Geisler-Fotopress / Alamy Stock Photo

Przed Komisją Spraw Zagranicznych amerykańskiego Senatu kandydatka na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher skrytykowała ustawę o IPN, wskazując ją jako źródło wzrostu antysemityzmu w Europie Wschodniej. Zadeklarowała ponadto gotowość upominania się o "uszanowanie w Polsce instytucji demokratycznych, wolności słowa, niezależności sądownictwa i zasad prawa".

Bartosz Cichocki podkreślił, że ustawa o IPN nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. Jak mówił, Polska jest otwarta na kulturę żydowską i współpracę z Izraelem.  Zwróciłem też uwagę na niepokojący charakter zapowiedzi, że pani Mosbacher będzie ingerowała w suwerenne decyzje Polski dotyczące praworządności, poszanowania demokracji, a także dopytywałem o stanowisko USA w sprawie polityki migracyjnej  tłumaczył wiceszef MSZ.  Reakcja mojego rozmówcy utwierdziła mnie w przekonaniu, że elementy wypowiedzi amerykańskiej dyplomatki nie odzwierciedlają stanowiska Departamentu Stanu  dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marcin Święcicki uważa, że sprawa jest złożona. Jego zdaniem słowa Georgette Mosbacher nie są bardzo obraźliwe.  Jest część społeczeństwa, która utrzymuje ukryty antysemityzm i jak jest okazja, to daje mu ujście. Przy okazji tej ustawy też tak było, w pewnym momencie w mediach społecznościowych nastąpił wybuch hejtu  podkreślił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Bartosz Cichocki (PiS) i Marcin Święcicki (PO)
Data emisji: 6.06.2018
Godzina emisji: 17.44

mr/kw

Czytaj także

Komentarze polityków PiS po wypowiedzi przyszłej ambasador USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 15:24
Georgette Mosbacher podczas przesłuchań w Senacie skrytykowała ustawę o IPN wskazując ją jako źródło wzrostu antysemityzmu w Europie Wschodniej. Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że takie słowa w ogóle nie powinny paść. Z kolei Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii stwierdziła, że "wyzwaniem dla polskiej dyplomacji i nas wszystkich jest dzisiaj nauczyć Panią Mosbacher Polski".
rozwiń zwiń