X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy legalizacja związków partnerskich jest niezgodna z konstytucją?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 19:30
– Polska konstytucja nie zabrania zawierania związków partnerskich – stwierdziła na antenie Trójki Paulina Henning-Kloska (Nowoczesna). Piotr Strzembosz (Prawica Rzeczpospolitej) zaznaczył z kolei, że "skoro w konstytucji nie ma o nich mowy, to nie oznacza, że są z nią zgodne".
Audio
  • Paulina Henning-Kloska i Piotr Strzembosz o legalizacji związków partnerskich (Puls Trójki)
Czy legalizacja związków partnerskich jest niezgodna z konstytucją?
Foto: Glow Images/East News

Większość posłów z Komisji ds. Petycji odrzuciła petycję ws. legalizacji homoseksualnych związków partnerskich. Ekspertyza przygotowana przez Biuro Analiz Sejmowych podkreśla, że legalizacja takich związków jest sprzeczna z konstytucją. Czy, dopóki funkcjonuje obecna konstytucja, składanie podobnych petycji i wniosków jest pozbawione sesnu?

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Zawieranie związków partnerskich nigdzie w konstytucji nie jest zabronione. Dokument mówi natomiast o równości wobec prawa. Nie możemy mówić o wolności jednostki, jeżeli nie daje się dwóm osobom żyjącym w związku, także jednopłciowym, możliwości wspólnego rozliczania się, dziedziczenia i otrzymywania informacji o stanie zdrowia. Te prawa nikomu nic nie zabierają i nie godzą w polską konstytucję  powiedziała Paulina Henning-Kloska.

Piotr Strzembosz stwierdził z kolei, że "konstytucja to bardzo szeroki dokument, ale nie może obejmować wszystkiego".  Jeżeli nie ma w nim mowy o związkach partnerskich, to nie można wnioskować, że takie związki są zgodne z konstytucją. Zresztą te trzy prawa, o których wspomniała moja przedmówczyni, można już od 20 lat regulować na drodze prawa cywilnego  dodał Piotr Strzembosz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paulina Henning-Kloska (Nowoczesna), Piotr Strzembosz (Prawica Rzeczpospolitej)
Data emisji: 20.06.2018
Godzina emisji: 17.44

koz/mk