X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Politycy komentują zachowanie opozycji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 19:46
– To był przykry incydent – mówił o zachowaniu opozycji poseł PiS Jacek Żalek. – Możemy mówić o głębokim kryzysie polskiego parlamentaryzmu – twierdził Jan Grabiec rzecznik PO. Obaj politycy byli gośćmi dziejsiejszego "Pulsu Trójki".
Audio
  • 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Politycy komentują zachowanie opozycji (Puls Trójki)
Goście Pulsu Trójki: Jan Grabiec (PO) i Jacek Żalek (PIS)
Goście Pulsu Trójki: Jan Grabiec (PO) i Jacek Żalek (PIS) Foto: PolskieRadio.pl

W tym roku obchodzimy 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Z tej okazji w Warszawie odbyło Zgromadzenie Narodowe, na którym prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. Prezydenta wysłuchali parlamentarzyści PiS i Kukiz'15, a także m.in. przedstawiciele rządu z premierem Mateuszem Morawieckim oraz reprezentanci parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej. Posłowie Nowoczesnej i PSL opuścili je zanim prezydent zabrał głos. Parlamentarzyści PO w ogóle nie wzięli udziału w Zgromadzeniu Narodowym.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Goście "Pulsu Trójki" zapytani zostali m.in. o to, dlaczego opozycja zbojkotowała Zgromadzenie Narodowe. – Powody są proste. To co dzieje się w ostatnich dniach czy ostatnich latach sprawia, że możemy mówić o głębokim kryzysie polskiego parlamentaryzmu, jeśli nie wręcz o zwijaniu się tego parlamentaryzmu, tego jakim go znaliśmy na przestrzeni wieków  mówił Jan Grabiec. – To jest kwestia działalności większości parlamentarnej, władzy wykonawczej, prezydenta. ale przede wszystkim pomysłu , czy filozofii zarządzania państwem, która polega na tym, że kto wygrał wybory może, nie mając większości konstytucyjnej, zmieniać ustrój w Polsce. To się dzieje na naszych oczach. Ostatnie dni tylko przepełniały czarę goryczy  dodał rzecznik PO.

– Dzisiaj opozycja ogłasza, że nie jest dopuszcza na do głosu, a ja mam wrażenie, że jest dokładnie na odwrót  mówił poseł PiS Jacek Żalek. - Opozycja nadużywa głosu. Mistrzami świata są tu posłowie .Nowoczesnej, którzy zanim złożyli swój pierwszy, czy w ogóle jakikolwiek projekt do laski marszałkowskiej, złożyli ponad 200 wniosków o przerwę w obradach  dodał wiceprzewodniczący klubu PIS. Komentując bojkot Zgromadzania przez opozycję powiedział, że był to "przykry incydent".  Jak można uwikłać w politykę rocznicę, którą możemy świętować w oparciu o wspólne dziedzictwie, czyli coś pięknego?  pytał poseł Jacek Żalek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Jacek Żalek (wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS), Jan Grabiec (rzecznik PO)
Data emisji: 13.07.2018
Godzina emisji: 17.45

tjak/kw

Czytaj także

Krzysztof Mieszkowski: Prezydent od wielu lat łamie konstytucję

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 08:45
W południe na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach obchodów 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej zbierze się Zgromadzenie Narodowe. Opozycja zapowiada bojkot uroczystości i ZN. M.in na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"550-lecie polskiego parlamentaryzmu warto obchodzić na Zamku Królewskim"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 08:41
W piątek na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe. W trakcie obrad przewidziano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gościem Polskiego Radia 24 był Jarosław Sellin, poseł Prawa i Sprawiedliwiości, pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego część opozycji zbojkotowała Zgromadzenie Narodowe?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:48
- Spotkał mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu (...). To było dla mnie przeżycie. Nie rozumiem manifestacji Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej - powiedział w Rozmowie PR24 Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz'15. - Wydaje się, że polski parlamentaryzm ma pewne problemy. Coraz mniej jest dyskusji, a coraz więcej "szarpaniny". Posłowie otrzymują kary, są traktowani "po macoszemu" - przekonywał natomiast Paweł Kobyliński z Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłanka PiS o opozycji: psuje polskie państwo

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 18:20
- Są takie momenty, w których po prostu trzeba być razem, z szacunku dla Polaków - mówiła w Rozmowie PR24 Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, komentując zbojkotowanie przez parlamentarzystów opozycji obrad Zgromadzenia Narodowego.
rozwiń zwiń