X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy komisja wezwie głównego oskarżonego w aferze reprywatyzacyjnej? "Trzeba czekać"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 19:15
Komisja weryfikacyjna czeka na dokumenty w sprawie Jakuba R., by go przesłuchać – tłumaczył Sebastian Kaleta, wiceszef komisji weryfukacyjnej, zaznaczając, że chodzi o tajemnicę śledztwa. Szef PO w Warszawie Marcin Kierwiński zarzucał komisji, że obawia się przesłuchania jednego z głównych beneficjentów prywatyzacji.
Audio
  • Dzika reprywatyzjaca, prace komisji weryfikacyjnej (Puls Trójki)
Obrady komisji weryfikacyjnej
Obrady komisji weryfikacyjnejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił  wmiosku o umorzenie pierwszego postępowania w sprawie tak zwanej afery reprywatyzacyjnej. W procesie, którego początek sąd wyznaczy na posiedzeniu 20 września, na ławie oskarżonych zasiądzie siedem osób.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Komisja zajmuje się statusem nieruchomości, a prokuratura analizuje sprawę odpowiedzialności karną – mówił w Trójce Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. warszawskiej reprywatyzacji, pytany jak się mają prace komisji do prac śledczych. Dodał, że dokumenty często się powielają, ale komisja nie ma dostępu do dokumentów śledztwa, prowadzonego w prokuraturze w Warszawie, bo są utajnione. Ustalenia komisji są jednak istotne w postępowaniach prokuratury - zaznaczył. Jak dodał, gdyby Biuro Gospodarki Nieruchomościami, to komisji by nie było, bo BGN dawno powinien był złożyć zawiadomienie do prokuratury i beneficjenci tej niewłaściwej reprywatyzacji stanęliby przed sądem.

Szef warszawskiej PO Marcin Kierwiński zapewniał, że ratusz i prokuratura są po jednej stronie w tym postępowaniu. Dodał, że PO dalej uważa, że komisja weryfikacyjna nie jest potrzebna. Wspomniane postępowanie toczy się z doniesienia ratusza - mówił. Marcin Kierwiński zaznaczył, że wciąż nie przesłuchano jednego z głównych oskarżonych, Jakuba R., choć komisja przesłuchała mi.in. jego pracowników, mimo tego, że prokuratura nie widziała przeciwskazań.

Kaleta mówił, że komisja nie ma wciąż dostępu do wszystkich materiałów dowodowych dotyczących Jakuba R. Nie można byłoby jeszcze mówić o nich publicznie. Uznano, że trzeba czekać na akty oskarżenia bo wtedy przesłuchanie może być pełniejsze i bardziej owocne.

Mowa była również o o skardze kasacyjnej ratusza do Naczelnego Sądu Administracyjnego na podstawie orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w związku z działalnością komisji weryfikacyjnej.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Kierwiński (przewodniczący PO w Warszawie), Sebastian Kaleta (wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji) 
Data emisji: 05.09.2018
Godzina emisji: 17:45

agkm