Dlaczego kampanię samorządową inaugurują konwencje ogólnopolskie? Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 20:35
Czy Koalicja Obywatelska i Zjednoczona Prawica rywalizują na programy wyborcze? O tym rozmawiali goście audycji "Puls Trójki".
Audio
  • Dlaczego kampanię samorządową inaugurują konwencje ogólnopolskie? Komentarze (Puls Trójki)
Koalicja Obywatelska na konwencji programowej
Koalicja Obywatelska na konwencji programowej Foto: PAP/Paweł Supernak

Marcin Makowski zwrócił uwagę na merytoryczną rywalizację w kampanii.  Zaskoczyło mnie, że Platforma Obywatelska weszła w starcie programowe ze Zjednoczoną Prawicą. To do tej pory było piętą achillesową Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej bazowały raczej na programie antypisu a nie realnych obietnic dla samorządów. Weszliśmy jednak w dyskusję o programach a nie tylko i wyłącznie o ideologii  zaznaczył publicysta "Do Rzeczy".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Marcina Celińskiego zarówno w konwencji Zjednoczonej Prawicy jak i Koalicji Obywatelskiej mieszały się wątki samorządowe i ogólnokrajowe.  Konwencje krajowe mają za zadanie zmobilizować twardy elektorat. Poruszają te pierwsze 20 procent, które reaguje na etykiety partyjne. Wybory wygrywa się jednak na miejscu nie w centrali  mówił publicysta "Liberte!".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Marcin Makowski ("Do Rzeczy") Marcin Celiński (redaktor czasopisma "Liberté!")
Data emisji: 10.09.2018
Godzina emisji: 17.45

ras/gs

 

Czytaj także

Wojciech Hermeliński: niepokoi mnie sytuacja, która powstała w związku z reformą sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 09:02
– Każdy sędzia czy prawnik widząc, że wymiar sprawiedliwości może być zagrożony przez jedną z władz ma obowiązek o tym głośno mówić – mówił w audycji "Salon polityczny Trójki" Wojciech Hermeliński, szef PKW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik: nie będzie paraliżu Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 19:20
– Będzie I prezes SN. Sądzę, że zgromadzenie zostanie zwołane, gdy zostanie uzupełniona wystarczająca liczba wakatów. Pięciu kandydatów zostanie przedstawionych (prezydentowi, red.) – mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany, czy nie dojdzie do paraliżu Sądu Najwyższego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa zakładu w Pieńsku. "Prezydent rozpoczął niezwłoczne działania"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 09:10
– Kiedy tylko panu prezydentowi przedstawiono sprawę, rozpoczął niezwłoczne działania, aby ją monitorować (…) fakty są takie, że prezydent jest niezwykle zaangażowany, jeżeli chodzi o sprawy społeczności lokalnych – mówił na antenie radiowej Trójki o nagraniu ze Zgorzelca udostępnionym w internecie Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń