X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hanna Zdanowska może być prezydentem Łodzi? Europosłowie komentują

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 18:23
– PO ma krótką ławkę, skoro nie potrafiła wytypować na prezydenta Łodzi innego kandydata niż Hanna Zdanowska, skazana prawomocnym wyrokiem sądu na karę grzywny – mówił w "Pulsie Trójki" Ryszard Czarnecki (PiS). Mariusz Witczak (PO) ocenił natomiast, że przepisy dopuszczają, by Hanna Zdanowska pełniła ten urząd.  
Audio
  • Mariusz Witczak (PO) i Ryszard Czarnecki (PiS) o wyborach samorządowych (Puls Trójki)
Hanna Zdanowska
Hanna ZdanowskaFoto: PAP/Roman Zawistowski

Komitet Wyborczy Wyborców Hanny Zdanowskiej złożył dziś doniesienie do prokuratury ws. "przekroczenia uprawnień" przez szefa KSRM Jacka Sasina.  Minister próbuje zakłócić wolny wybór, jakiego mieszkańcy powinni dokonać 21 października – ocenił rzecznik komitetu Bartosz Domaszewicz. Do tej sprawy odnieśli się w "Pulsie Trójki" Mariusz Witczak, europoseł Platformy Obywatelskiej, i Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 

– PiS próbuje wywierać presję na wyborcach, mając słabego kandydata i nie mając żadnych szans na wygranie wyborów w Łodzi. Próbuje szantażować łodzian, by nie wybierali osoby, która cieszy się ogromną popularnością – stwierdził Witczak. – Przepisy, co do tego czy Hanna Zdanowska jako osoba skazana na karę grzywny może sprawować urząd prezydenta, nie są jednoznaczne. Ale w tej hierarchii kodeks wyborczy, który dopuszcza taką opcję, jest wyższej rangi niż ustawa, dlatego że wprost wynika z konstytucji – dodał europoseł PO. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z Witczakiem nie zgodził się jednak Czarnecki. Jego zdaniem ustawa o pracownikach samorządowych mówi jednoznacznie, że taka osoba nie może być prezydentem miasta. – Widocznie Platforma ma krótką ławkę, skoro nie potrafiła wytypować na ten urząd innego kandydata. Jeżeli nastąpi wybór pani Zdanowskiej, to wojewoda będzie musiał zwrócić się do premiera o ustanowienia rządu komisarycznego – podsumował europoseł PiS

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Mariusz Witczak (europoseł PO), Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 10.10.2018
Godzina emisji: 17.45 

kad/mk