X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: na naszych oczach Platforma konsumuje Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 18:39
– Mamy do czynienia z taką sytuacją, że mocniejszy partner w ramach Koalicji Obywatelskiej doprowadził już do tego, że nie będzie wystarczającej liczby posłów w ramach Nowoczesnej, by ona miała klub sejmowy - mówił na antenie radiowej Trójki Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. 
Audio
  • Paweł Mucha o przejściu posłów Nowoczesnej do PO (Puls Trójki)
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: Trójka

Do klubu Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej dołączy 8 posłów Nowoczesnej. Oprócz Kamili-Gasiuk-Pihowicz, Marka Sowy, Michała Jarosa, Piotra Misiły, Piotra Kobylińskiego, Kornelii Wróblewskiej, także Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. 

Klub Parlamentarny PO zmienił w środę po południu nazwę na "Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział po zakończeniu obrad klubu, że deklaracje członkowskie złożyło w środę siedmiu posłów Nowoczesnej. Ósmy poseł – Krzysztof Truskolaski ma formalnie dołączyć po powrocie z zagranicy, gdzie obecnie przebywa.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Paweł Mucha mówił, że Nowoczesna jest "konsumowana". – Można powiedzieć takim językiem polityki sejmowej, że Platforma właśnie konsumuje Nowoczesną. Mamy do czynienia z taką sytuacją, że mocniejszy partner w ramach Koalicji Obywatelskiej doprowadził już do takiej sytuacji, że nie będzie wystarczającej liczby posłów w ramach Nowoczesnej, by ona miała klub sejmowy – stwierdził polityk.

–  Z jednej strony pamiętamy, że Nowoczesna jeszcze mając w nazwie swojego byłego lidera Ryszarda Petru, potem się okazało że Ryszard Petru nie utożsamia się już z Nowoczesną i nawzajem. Potem ten sojusz pani Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz miał być taki niezwykle mocny, a dzisiaj pani Lubnauer wychodzi i mówi, że pani Gasiuk-Pihowicz zachowuje się niezgodnie z rekomendacją partii –  dodał.

– Dziś Nowoczesna jest tylko kwiatkiem do kożucha – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP)
Data emisji: 5.12.2018 
Godzina emisji: 17.45

dcz/ml

Czytaj także

Koniec klubu Nowoczesnej. Ośmiu posłów z .N przeszło do Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:01
Do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej dołączy 8 posłów Nowoczesnej. Oprócz Kamili-Gasiuk-Pihowicz, Marka Sowy, Michała Jarosa, Piotra Misiły, Piotra Kobylińskiego, Kornelii Wróblewskiej, także Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski.
rozwiń zwiń