X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydenci Polski i USA podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:56
W środę w Białym Domu prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych – Andrzej Duda i Donald Trump – podpisali porozumienie na mocy którego do Polski ma trafić tysiąc dodatkowych żołnierzy USA. Jak przekaz, który płynie zza oceanu wpłynie na naszą krajową politykę i zbliżające sie wybory parlamentarne? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki": prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski) i prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Audio
  • Prof. Ewa Marciniak i prof. Henryk Domański o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Puls Trójki)
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z małżonką Melanią Trump
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z małżonką Melanią TrumpFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prof. Ewa Marciniak uważa, że podpisanie tych deklaracji wzmocni pozycję prezydenta Andrzeja Dudy i być może rozwieje wątpliwości, kto spośród środowiska Zjednoczonej Prawicy będzie kandydatem w kolejnych wyborach na urząd prezydenta. Jak mówiła, takie wątpliwości mogły pojawić się w świetle znakomitych wyników Beaty Szydło.

– Dziś wydaje się, że ten wybór redukuje się i staje się oczywiste, że będzie to prezydent Andrzej Duda. Dopełnieniem tej pewności byłoby zniesienie wiz jeszcze za jego prezydentury - podkreśliła gość Trójki.

duda_trump_1200.jpg
Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA - raport specjalny

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prof. Henryk Domański uważa, że w odczuciu społecznym podpisanie tych deklaracji będzie odbierane jako korzyści obozu rządzącego. – W końcu prezydent jest kojarzony z tymże obozem. Jeżeli ktoś ma tak dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi to znaczy, że coś znaczy, że sprawdza się nasza polityka zagraniczna – tłumaczył. Dodał, że kluczowa jest postać samego prezydenta USA Donalda Trumpa. – Gdyby zamiast niego była Hillary Clinton, te wszystkie decyzje byłyby podejmowane z większą racjonalnością - stwierdził socjolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski) i prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk)
Data emisji: 14.06.2019  
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Czytaj także

Prezydent: obecność wojsk USA w Polsce będzie mieć charakter trwały

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 13:00
- Obecność żołnierzy ma być rotacyjna i ciągła, natomiast obecność baz ma być stała i trwała - mówi w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda. W środę podpisano porozumienie, na mocy którego do Polski ma trafić tysiąc dodatkowych żołnierzy USA. W Polsce mają też powstać centra szkoleniowe, logistyczne, dowództwo USA na poziomie dywizji.
rozwiń zwiń