Tomasz Grodzki uda się do USA. Szymon Szynkowski vel Sęk: jego reakcja jest mocno spóźniona

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 18:16
– Dziwię się, że pan Tomasz Grodzki rozpoczyna swoją pracę od tego typu manifestów politycznych – mówił w "Pulsie Trójki" Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzi nowego marszałka Senatu, który uda się do USA, by podziękować tamtejszym senatorom, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Audio
  • Szymon Szynkowski vel Sęk o zapowiedzi Tomasza Grodzkiego ws. wizyty w USA (Puls Trójki)
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel SękFoto: FB/Szymon Szynkowski vel Sęk

W rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, zapowiedział, że wybierze się do USA. – Zamierzam się wybrać do amerykańskiego Senatu. Będę próbował umówić się ze spikerem Senatu amerykańskiego – zadeklarował Grodzki.

Wyjaśnił, że chce osobiście podziękować senatorom USA, którzy w piśmie do ówczesnej szefowej rządu Beaty Szydło wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego.

grodzki1200.jpg
"Mama umierała, a on chciał 500 dolarów". Mocny zarzut wobec T. Grodzkiego

Do tej sprawy odniósł się w "Pulsie Trójki" Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. – Wszystkie wątpliwości w związku z reformą sądownictwa, zostały już wyjaśnione. Poza tym administracja amerykańska nie zgłaszała uwag do reformy sądownictwa w Polsce. W związku z tym reakcja pana marszałka jest mocno spóźniona – ocenił wiceszef MSZ.

– Dziwię się, że pan Tomasz Grodzki rozpoczyna swoją pracę od tego typu manifestów politycznych. To nie jest dobra droga – dodał Szynkowski vel Sęk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 14.11.2019
Godzina emisji: 17.44

kad

Czytaj także

Wojciech Roszkowski: listopad 1918 roku był wybuchem nagłej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 18:13
– To przebudzenie w listopadzie 1918 roku można porównać do roku 1989 w Polsce – mówił w Pulsie Trójki profesor Wojciech Roszkowski. Dodał, że wtedy też władza "popuściła uchwyt". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa kadencja Sejmu. Poseł PiS: liczę na lepszy poziom debaty

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 18:22
Czy nowa kadencja Sejmu upłynie w spokojniejszej atmosferze? Zbigniew Girzyński (PiS) odczuwa "nutkę optymizmu" po inauguracyjnych obradach izby niższej parlamentu. Paweł Kowal (KO) ocenił, że na razie mieliśmy do czynienia z "dniem deklaracji" w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Domański: sytuacja w Senacie nie jest niekorzystna dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 18:33
- Zwycięstwo opozycji w Senacie będzie wykorzystywane w wyborach prezydenckich. Dla PiS-u nie jest to jednak sytuacja niekorzystna - mówił w "Pulsie Trójki" prof. Henryk Domański z Polskiej Akademia Nauk. Zdaniem dr Bartłomieja Biskupa z kolei sytuacja w Senacie nie będzie miała znaczącego wpływu na proces legislacyjny. 
rozwiń zwiń