Psychoterapeutka: bywa, że święta nie są wyczekiwanym momentem

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 18:31
Psychoterapeuci Magdalena Skuza-Singh i Krzysztof Kościołek rozmawiali w audycji "Puls Trójki" o frustracjach, które dotykają wielu ludzi podczas świąt.
Audio
  • Psychoterapeuci Magdalena Skuza-Singh i Krzysztof Kościołek o frustracjach związanych ze świętami (Trójka/Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Song_about_summer

Filozof i psychoterapeuta Krzysztof Kościołek mówił, że święta dla wielu ludzi to trudny czas. – Nie tylko boimy się, że będziemy w świta sami, ale boimy się też takiej sytuacji, gdy wszyscy będziemy razem, wszystko będzie pięknie przygotowane, a gdy zasądzimy przy stole, to zapadnie cisza – tłumaczył.

choinka święta minimalizm 1200.jpg
Czy cieszę się na święta?

Ekspert dodał, że w okresie przedświątecznym odbiera wiele telefonów od swoich pacjentów, którzy szukają pomocy psychoterapeutycznej. – Nie potrafią sobie poradzić z tym, że jest przymus, by w tym czasie być idealnym, podczas gdy w rodzinie jest im trudno wytrzymać – tłumaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Magdalena Skuza-Singh mówiła natomiast, że mamy ogromy rozdźwięk pomiędzy tym, jaka nas otacza aura związana ze zbliżającymi się świtami, a tym, co czujemy w środku.

– Rozdźwięk pomiędzy tym, jak powinno być, a tym, jak rzeczywiście jest straszliwie dokucza – zauważyła psychoterapeutka, dodając, że przez to wiele osób na święta nie czeka. – Woleliby je przespać – zaznaczyła.

Jak poradzić sobie z tymi frustracjami? Jako odnaleźć w sobie radość świętowania? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Magdalena Skuza-Singh (psychoterapeutka) i Krzysztof Kościołek (psychoterapeuta i filozof)
Data emisji: 23.12.2019
Godzina emisji: 17.45

pkur/ml

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia. Duchowość czy konsumpcjonizm?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 16:40
Jakie są polskie tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia? Czy Święta są rzeczywiście czasem pojednania? Polacy na Kresach w ten wyjątkowy czas mogą liczyć na nasze wsparcie? O tym w audycji "Gdzie jest Pan Cogito?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego dzwonki kojarzone są ze Świętami Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 06:55
Dzieci zadają mnóstwo pytań dotyczących świąt. Na wiele z nich odpowiadamy na naszej antenie, rozmawiając z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rodzinnego słuchania już od 8 rano!  
rozwiń zwiń