X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki o rezolucji PE ws. praworządności: ona nie ma znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:44
– Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. praworządności nie ma żadnego formalnego wpływu – mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Do przyjętego dokumentu odniósł się również Bogusław Liberadzki, europoseł Koalicji Europejskiej.
Audio
  • Ryszard Czarnecki i Bogusław Liberadzki o rezolucji PE (Puls Trójki)
Parlament Europejski w Strasburgu
Parlament Europejski w StrasburguFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, dlatego Komisja Europejska i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

strasburg pe 1200 pap.jpg
"Nie służy polskiej racji stanu". PiS krytycznie o rezolucji PE

Tę sprawę komentowali w Programie 3 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, oraz Bogusław Liberadzki, europoseł Koalicji Europejskiej. – Debata nad Polską nie jest dobrym rozwiązaniem. Jest to jednak kwestia przyczyn i skutków. To nie jest nieprzyjazny gest wobec Polaków, ale raczej wobec polskiego rządu – przekonywał Liberadzki. 

"Rezolucja nie jest wiążąca"

Ryszard Czarnecki stwierdził natomiast, że wspomniana rezolucja nie ma dużego znaczenia. – Nie ma ona żadnego formalnego wpływu. Nie jest wiążąca – uzasadnił.

Polityk przypomniał, że unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu stwierdził, że jest rzeczą niedopuszczalną, aby poprzez tak subiektywne kryteria jak praworządność wyrządzać krzywdę poszczególnym krajom. 

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Bogusław Liberadzki (europoseł Koalicji Europejskiej)
Data emisji: 16.01.2020
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Czytaj także

Rezolucja przeciwko Polsce. Kto z europosłów głosował "za"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:12
Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza. Publikujemy listę polskich europosłów, którzy poparli treść dokumentu.
rozwiń zwiń