Prokuratura ważniejsza od komisji śledczej

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2010 18:49
Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego, ministra sprawiedliwości, od prac "komisji hazardowej" ważniejsze są efekty prac prokuratury.
Audio

Minister Krzysztof Kwiatkowski, gość Pulsu Trójki, kilkakrotnie podkreślił, że najistotniejsze prace w sprawie wyjaśnienia tzw. afery hazardowej prowadzi prokuratura. Kwiatkowski nie ocenił wyraźnie sposobu pracy komisji.

- Z komisjami śledczymi na poziomie Sejmu mamy doświadczenia różne. Za wyjątkiem tej pierwszej, dotyczącej afery Rywina, która przyjęła całościowy raport, doświadczenia z innymi, najkrócej bym określił stwierdzając, że ich prace trwają wyjątkowo długo. Ta komisja (hazardowa – przyp.red.) wyróżniła się w drugą stronę – znacząco przyspieszyła swoje prace - ocenił minister Kwiatkowski.

Jednocześnie minister pochwalił prace komisji wyjaśniającej okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika, które kilkakrotnie pomogły prokuraturze w jej działaniach.

Czytaj także

Komisja hazardowa omawia raport końcowy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 10:10
Śledczy zajmują się nadal projektem raportu przygotowanym przez przewodniczącego Mirosława Sekułę. Opozycja ostro krytykuje ten dokument.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekuła: raport z komisji hazardowej już 30 lipca

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2010 13:10
Szef hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła (PO) jest zdania, że istnieje realna szansa na przyjęcie raportu z prac komisji w piątek 30 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Sekuła w Pulsie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2010 15:34
Ostre słowa, wymiana argumentów, próśb i żądań. To obraz kolejnego posiedzenia sejmowej komisji śledczej, które - tak chciał jej przewodniczący - miało być posiedzeniem ostatnim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zeznania Tuska wiarygodne. Komisja odrzuciła poprawki

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 18:15
Posłowie z hazardowej komisji śledczej odrzucili w środę poprawkę Bartosza Arłukowicza i Beaty Kempy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Hazardowa”: głosowanie nad raportem we czwartek

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 15:48
Posiedzenie sejmowej komisji hazardowej zostało przełożone. Posłowie, na wniosek opozycji, będą głosowali cały raport w czwartek w samo południe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski chce więcej sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 08:43
Intensywniej będziemy informować o rozstrzygnięciach trybunału strasburskiego polskie sądy - zapowiada Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w "Gazecie Wyborczej".
rozwiń zwiń