X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcieliśmy być prymusami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 19:00
Adam Giersz, minister sportu: Nikt przed nami nie oddawał wszystkich stadionów na rok przed ważną imprezą, taką jak Euro 2012.
Audio

Wszystkie najważniejsze prace związane z budową Stadionu Narodowego miały zakończyć się 30 czerwca. Tymczasem inwestycja będzie gotowa dopiero 30 listopada. Minister sportu Adam Giersz przyznaje, że pierwotny plan zakładał oddanie obiektu w stanie deweloperskim, ta druga data gwarantuje natomiast pełne przygotowanie stadionu do organizacji imprez.

Przełożono także otwarcie Arena Gdańsk. Według gościa "Pulsu Trójki" stadion jest już gotowy, ale przeciąga się jego ostateczny odbiór. - Chcieliśmy, żeby te obiekty były stuprocentowo bezpieczne – zapewnia minister.

Adam Giersz podkreśla, że z przygotowań do Euro 2012 są bardzo zadowolone władze UEFA. Dodaje jednak, że strona polska w niektórych kwestiach nie zmierzyła dokładnie swoich sił na zamiary. – To był błąd. Chcieliśmy być prymusami – przyznaje. Innym powodem niepotrzebnego pośpiechu była, zdaniem ministra, chęć zarabiania na tych sportowych obiektach. – Zależało nam, żeby praktycznie nazajutrz po otwarciu odbywały się imprezy, które będą przynosiły przychody. Na sierpień planowano dwa wydarzenia, a na wrzesień, między innymi, mecz Polska–Niemcy – tłumaczy gość audycji.

Z powodu problemów związanych z otwarciem Stadionu Narodowego mecz reprezentacji  Polski i Niemiec odbędzie się prawdopodobnie w Gdańsku.

Minister sportu podkreśla, że wszystkimi kwestiami związanymi z Euro 2012 bardzo interesuje się premier. Przyznaje też, że szef rządu miał zastrzeżenia do Ministerstwa Sportu, bo resort nie w pełni poinformował o stanie przygotowań i zbyt optymistycznie je ocenił. Zdaniem Adama Giersza w sporcie i w życiu należy być jednak optymistą. -  Jak się nie wierzy w sukces, to na pewno się go nie osiągnie – przekonuje minister.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(dmc)

 

Czytaj także

UEFA zadowolona z przygotowań do Euro

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 19:25
Mimo pozytywnej oceny przygotowań do Euro 2012 wciąż nie ma ostatecznych decyzji w sprawie kształtu turnieju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żadnych kar za opóźnienia na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 09:57
Stadion Narodowy nie będzie gotowy tak jak to planowano na 30 czerwca. W przypadku opóźnienia wykonawca miał płacić wielomilionowe kary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompromitacja na otwarcie PGE Arena Gdańsk

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 14:40
Wszystko wskazuje na to, że otwarcie PGE Arena Gdańsk zakończy się kompletnym fiaskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie Stadionu Narodowego odwołane?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 14:40
Problemy pojawiające się na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie grożą opóźnieniem w oddaniu obiektu do użytkowania. Trwa spór Narodowego Centrum Sportu z wykonawcą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sportu: opóźnienia nie wpłyną na organizację Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 10:00
Minister sportu Adam Giersz przyznał, że wykonawca stadionu w Gdańsku przwdopodobnie nie przedstawi dziś dokumentów, umożliwiających otwarcie obiektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrześniowy mecz na Stadionie Narodowym się nie odbędzie? (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 09:00
Adam Giersz (minister sportu): Pojawienie się wady budowlanej na Stadionie Narodowym spowodowało, że ten termin jest zagrożony, wręcz mało prawdopodobny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeczucie klęski przed Euro? "Nie ma zagrożenia, stadiony będą gotowe"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2011 13:00
Jak wynika z sondażu Polskiego Radia, większość badanych źle ocenia nasze przygotowania przed Euro 2012. Minister sportu zapewnia jednak: jeśli chodzi o stadiony, zagrożenia nie ma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nie wszystko idzie jak planowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 17:15
Premier Tusk poinformował, że Stadion Narodowy zostanie ukończony do 30 listopada. Liczy też na uruchomienie autostrady z Łodzi do Warszawy w 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa na rok przed Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 18:25
Przygotowania do Euro 2012 w Warszawie kojarzą się głownie z opóźnieniami przy budowie Stadionu Narodowego. Premier Donald Tusk poinformował, że obiekt zostanie oddany do użytku 30 listopada.
rozwiń zwiń