X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„W PSL nie ma rozłamu. To tylko walka o władzę”

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 18:07
Takiego zdania są goście Pulsu Trójki, Paweł Szałamacha z PiS i Sławomir Neumann z PO, którzy komentowali informacje o „rozłamie” w PSL.
Audio
Kadr z filmu opublikowanego na stronie Pulsu Biznesu, po którym odwołano ministra Marka Sawickiego
Kadr z filmu opublikowanego na stronie "Pulsu Biznesu", po którym odwołano ministra Marka SawickiegoFoto: pb.pl

Chodzi o ogłoszenie Janusza Piechocińskiego, który zamierza startować w wyborach na szefa partii i ostro krytykuje Waldemara Pawlaka. Niektóre media określiły to mianem „rozłamu w PSL”.

- To na pewno nie będzie rozłam. Kampania (przed jesiennymi wyborami do władz partii – red.) trwa, teraz zaczynają się zjazdy regionalne, w których Janusz Piechociński – który od wielu miesięcy zapowiadał start w wyborach – będzie pewnie uczestniczył i przekonywał działaczy PSL, że jest lepszym rozwiązaniem niż Waldemar Pawlak. To jest walka o przywództwo w PSL, ale nie rozłam – postawił sprawę jasno Sławomir Neumann z Platformy.

Zdaniem posła Szałamachy nawet jeśli Janusz Piechociński by wygrał, podejście PSL do polityki kadrowej nie zmieniłoby się. – To jest oboczna, dziwna kultura tego ugrupowania… - mówił poseł o PSL-owskim sposobie obsadzania spółek.

Dalej posłowie dyskutowali o ewentualnych nowych rozwiązaniach dla mianowania prezesów spółek skarbu państwa właśnie. Takie zmiany zapowiedział po aferze taśmowej premier Donald Tusk. Zdaniem posła koalicji dobrym pomysłem byłoby powołanie 10-osobowego Komitetu, który wybierałby osoby kompetentne. Z tym nie zgodził się Szałamacha, wg. którego „i bez komitetów można dokonywać trafnych decyzji”, a taki komitet „jest ryzykiem”. Podkreślił, że autonomiczna grupa, która ma tak duży wpływ na kadry, kierowałaby się własnym interesem. Poseł Prawa i Sprawiedliwości skrytykował też Platformę za jej politykę kadrową, pytając o to dlaczego przed dwoma tygodniami został zaskoczony informacją o tym, że Aleksander Grad – dotychczas poseł PO – odchodzi z parlamentu, a obejmuje prezesurę w spółce energetycznej.

- Nie było żadnego konkursu, żadnej selekcji, po prostu dowiedzieliśmy się, że rezygnuje z mandatu poselskiego i, ze zostaje prezesem – krytykował Paweł Szałamacha.

Sławomir Neumann odpowiedział, że „nie zna drugiej osoby, która zbudowałaby w Polsce elektrownie atomową i mówiła, że jest lepszym kandydatem”. - Aleksander Grad jako minister poprzedniej kadencji przygotowywał spółki do tego, żeby przygotowały atomową elektrownię, żeby było pod to prawo – przypomniał i dodał, że Grad „jest człowiekiem, który się na tym zna od samego spodu”.

Rozmawiał Damian Kwiek.

sg

Czytaj także

"CBA badało nieprawidłowości w rolniczych spółkach"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 11:19
Jak zapewnił szef MSW Jacek Cichocki, jeszcze w czwartek premier Donald Tusk otrzyma raport w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO jest faktycznym zwycięzcą afery taśmowej"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 15:00
Platforma Obywatelska przejmie faktyczną kontrolę nad ministerstwem rolnictwa - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego dr Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piechociński krytykuje Pawlaka, chce go zastąpić

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 16:06
Janusz Piechociński krytykuje Waldemara Pawlaka za to, że "uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię".
rozwiń zwiń