X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zachowanie Palikota to nieprawdopodobna obłuda"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 19:30
- Parlament to nie cyrk, panu Palikotowi często mylą się te miejsca - mówi Dariusz Joński, rzecznik prasowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Obłudnicy wokół nas mają za nic los tych dzieci i ich rodziców, interesują się tylko politycznym pałowaniem Palikota - przekonuje z kolei Jan Hartman z Twojego Ruchu.
Audio
  • "Zachowanie Palikota to nieprawdopodobna obłuda" (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Protest okupacyjny rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci w Sejmie
Protest okupacyjny rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci w SejmieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Podczas sobotniego posiedzenia klubu Twojego Ruchu Janusz Palikot odniósł się do trwającego w Sejmie protestu rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy domagają się podwyżki świadczenia pielęgnacyjnego do wysokości płacy minimalnej; nawiązał też wtedy do piątkowego spotkania premiera Donalda Tuska z protestującymi. Palikot skrytykował działaczy swej partii za "zmarnowanie nieprawdopodobnej okazji" w kontekście kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego i budowania kariery w polskiej polityce. Oburzenia tą wypowiedzią nie kryją politycy Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci - czytaj więcej >>>

- Byliśmy zażenowani, jest nam wstyd za to, że jest taki przewodniczący klubu, który instruuje posłów, jak mają zrobić karierę na biednych dzieciach - mówi Dariusz Joński, rzecznik prasowy SLD. - Zachowanie Janusza Palikota to nieprawdopodobna obłuda, która musi spotkać się z bardzo mocną reakcją, dlatego zapowiedzieliśmy złożenie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej. Choć poseł Palikot ma - z tego co się orientuję - najwięcej kar, musi zostać ukarany po raz kolejny. Parlament to nie cyrk, panu Palikotowi często mylą się te miejsca - dodaje rozmówca Kuby Strzyczkowskiego.
- Dzięki pomagającym nam hipokrytom z konkurencyjnych partii wreszcie problem się przebija. To my organizowaliśmy ten nietypowy protest, jego uczestniczką jest członkini naszej partii, od półtora roku zajmujemy się tą sprawą. Zgodnie ze słowami Janusza Palikota polityk powinien działać i robić karierę w oparciu o zdobywanie zaufania poprzez realne pomaganie ludziom - mówi prof. Jan Hartman, przewodniczący Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu. - Nikt się tym wszystkim nie interesuje, ponieważ obłudnicy wokół nas mają za nic los tych dzieci i ich rodziców, interesują się tylko politycznym pałowaniem Palikota - dodaje.
W audycji z udziałem słuchaczy wypowiedzieli się również: politolog Kazimierz Kik, specjalista ds. wizerunku Wiesław Gałązka, posłanka PiS Elżbieta Witek z sejmowej Komisji Etyki Poselskiej i dr Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
(mk/mp)

Czytaj także

Palikot: na proteście rodziców w Sejmie można zrobić polityczną karierę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 23:59
"Nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Tak o piątkowej konfrontacji premiera z rodzicami niepełnosprawnych dzieci w Sejmie mówił Janusz Palikot. Nagranie z sobotniego spotkania klubu Twojego Ruchu z Krajową Radą Polityczną partii Twój Ruch jest na stronach internetowych Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rozenek: Tusk jest cynikiem i hipokrytą

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:21
Zabiegiem PR nazwał rzecznik Twojego Ruchu, opublikowanie na stronie Kancelarii Sejmu nagrania, w którym Janusz Palikot instruował polityków jak wykorzystać sytuację rodziców niepełnosprawnych dzieci do budowania kapitału politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: Palikot powiedział prawdę

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:21
- To, co powiedział Janusz Palikot, z punktu widzenia czysto politycznego wcale nie jest naganne - mówił w radiowej Jedynce prof. Wawrzyniec Konarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: nie powiedziałem nic, co można podejrzewać chociaż o cień cynizmu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 21:30
Szef Twojego Ruchu ocenił, że nie ma nic złego w tym, że politycy budują swój autorytet rozwiązując problemy społeczne.
rozwiń zwiń