Czy gabinet premier Kopacz dobrze rządzi?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 20:00
Mija rok rządów Ewy Kopacz. Co udało się zrealizować rządowi? Co pozostało w sferze obietnic? Czy PO ma szansę na sukces wyborczy?
Audio
  • Dyskusja o rocznicy rządów Ewy Kopacz (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Premier Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 20152016 Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Premier Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 2015/2016 Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Foto: PAP/Paweł Supernak

Marcin Kierwiński - szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz - wymienił w audycji najważniejsze sprawy, które udało się załatwić obecnemu rządowi. Są wśród nich m.in. założenia do nowej ordynacji podatkowej, uchwalenie specjalnego programu dla Śląska i to, że w ciągu ostatnich ośmiu lat znacząco wzrosło bezpieczeństwo energetyczne kraju.

- Polacy oceniają ten rząd bardzo negatywnie z powodu niezrealizowania postulatów, które są dla nich najważniejsze - mówi z kolei Andrzej Jaworski z PiS. Jako najistotniejszy przykład podaje fiasko planów wprowadzenia do szkół opieki dentystycznej.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze i inni goście Kuby Strzyczkowskiego? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Tomasz Słupik (Uniwersytet Śląski), prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), Eugeniusz Kłopotek (poseł PSL), Stanisław Wziątek (poseł SLD)
Data emisji: 23.09.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy rząd Ewy Kopacz będzie silnym i skutecznym gabinetem?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:10
Ewa Kopacz wygłosiła już swoje expose. Polacy usłyszeli, że najważniejszym zadaniem, jakie stawia sobie nowa premier jest odbudowanie zaufania społeczeństwa do rządu i polityki. Czy rząd Ewy Kopacz będzie silnym i skutecznym gabinetem? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć goście audycji "Za, a nawet przeciw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Ewy Kopacz: sukces czy porażka?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 14:00
1 kwietnia minie pół roku rządów gabinetu Ewy Kopacz. Czym może pochwalić się pani premier, a co należy uznać za jej porażkę?
rozwiń zwiń