Nadużycia komornicze. Jak im zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 14:10
Wydawało się, że po słynnej sprawie rolnika z Mławy, któremu komornik bezprawnie zajął ciągnik, nie będziemy słyszeć o przypadkach komorniczych nadużyć. Niestety...
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o komorniczych nadużyciach (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy prawo dotyczące uprawnień komorników powinno być w Polsce zweryfikowane?
Czy prawo dotyczące uprawnień komorników powinno być w Polsce zweryfikowane?Foto: Depositphotos

Komornik z Głogowa ściga pana Zdzisława z Bydgoszczy za długi, których ten nie zaciągnął. Co więcej, prokuratura uznała mężczyznę za pokrzywdzonego. Inne zdarzenie dotyczy mieszkanki wsi Majdan pod Warszawą. Komornik zamiast do domu dłużnika, wszedł do domu jego córki.

- W tej chwili czekamy na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wszystkich uczestników tego postępowania - mówi mecenas Lech Obara, który zajmował się sprawą pana Zdzisława.

Monika Janus, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej, przypomina, że za dług odpowiada tylko ta osoba, która jest wskazana w tytule wykonawczym. Zdarza się jednak, że komornicy popełniają błędy...

Co o tych sprawach sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jerzy Pietrzyk (prezes Stowarzyszenia Stop Bezprawiu), Krystyna Krzekotowska (Uczelnia Łazarskiego), Beata Mirska-Piworowicz (Stowarzyszenie Damy Radę), Justyn Piskorski (Uniwersytet Adama Mickiewicza), Lech Obara (Kancelaria Lech Obara i Wspólnicy), Monika Janus (rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej)
Data emisji: 12.01.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/iwo

Czytaj także

Czy warto ograniczyć sprzedaż alkoholu?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 14:35
Do Sejmu trafił projekt ustawy rozszerzającej uprawnienia samorządów do ograniczania sprzedaży napojów alkoholowych. Handlowcy już dziś przewidują straty i liczne bankructwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy obniżenie wieku emerytalnego to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 13:47
Jedną z najważniejszych obietnic wyborczych PiS jest obniżenie wieku emerytalnego. W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie prezydenckiego projektu regulującego zmiany.
rozwiń zwiń