X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadużycia komornicze. Jak im zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 14:10
Wydawało się, że po słynnej sprawie rolnika z Mławy, któremu komornik bezprawnie zajął ciągnik, nie będziemy słyszeć o przypadkach komorniczych nadużyć. Niestety...
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o komorniczych nadużyciach (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy prawo dotyczące uprawnień komorników powinno być w Polsce zweryfikowane?
Czy prawo dotyczące uprawnień komorników powinno być w Polsce zweryfikowane?Foto: Depositphotos

Komornik z Głogowa ściga pana Zdzisława z Bydgoszczy za długi, których ten nie zaciągnął. Co więcej, prokuratura uznała mężczyznę za pokrzywdzonego. Inne zdarzenie dotyczy mieszkanki wsi Majdan pod Warszawą. Komornik zamiast do domu dłużnika, wszedł do domu jego córki.

- W tej chwili czekamy na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wszystkich uczestników tego postępowania - mówi mecenas Lech Obara, który zajmował się sprawą pana Zdzisława.

Monika Janus, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej, przypomina, że za dług odpowiada tylko ta osoba, która jest wskazana w tytule wykonawczym. Zdarza się jednak, że komornicy popełniają błędy...

Co o tych sprawach sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jerzy Pietrzyk (prezes Stowarzyszenia Stop Bezprawiu), Krystyna Krzekotowska (Uczelnia Łazarskiego), Beata Mirska-Piworowicz (Stowarzyszenie Damy Radę), Justyn Piskorski (Uniwersytet Adama Mickiewicza), Lech Obara (Kancelaria Lech Obara i Wspólnicy), Monika Janus (rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej)
Data emisji: 12.01.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/iwo

Czytaj także

Czy warto ograniczyć sprzedaż alkoholu?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 14:35
Do Sejmu trafił projekt ustawy rozszerzającej uprawnienia samorządów do ograniczania sprzedaży napojów alkoholowych. Handlowcy już dziś przewidują straty i liczne bankructwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy obniżenie wieku emerytalnego to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 13:47
Jedną z najważniejszych obietnic wyborczych PiS jest obniżenie wieku emerytalnego. W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie prezydenckiego projektu regulującego zmiany.
rozwiń zwiń