Ostrzejsza ustawa o przerywaniu ciąży to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:30
Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy dot. przerywania ciąży. Projekt Fundacji Pro - Prawo do Życia zakłada prawie całkowity zakaz aborcji.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o ustawie o przerywaniu ciąży (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Sejm.gov.pl/Rafał Zambrzycki

Jedyny wyjątek dopuszczający usunięcie ciąży to niebezpieczeństwo dla życia matki. Kara za złamanie prawa to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Według Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji Pro - Prawo do Życia w Polsce mamy prawo aborcyjne. - To prawo, które pozwala na zabijanie dzieci. Pierwszą inicjatywę ustawodawczą, żeby to zmienić, podjęliśmy w 2011 roku - mówi.

Krystyna Kacpura - dyrektorka Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - ripostuje, że ustawa powinna być zliberalizowana. - Ta, która obowiązuje, jest absolutną fikcją, nie jest przestrzegana ani wykonywana. Gdybyśmy przyjęli nowe rozwiązania, to byłyby one najbardziej restrykcyjne w Europie - dodaje.

Jak o tej sprawie wypowiadają się słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Monika Płatek (UW), Anna Pietruszka-Dróżdż (Fundacja Mama), Beata Mirska-Piworowicz (Stowarzyszenie Damy Radę), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Baba), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Prawo do Życia), Krystyna Kacpura (Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny)
Data emisji: 23.03.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/fbi


Czytaj także

Czy sklepów monopolowych powinno być mniej?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 13:00
W ustawie o wychowaniu w trzeźwości planowane są zmiany. W audycji "Za, a nawet przeciw" dyskutowaliśmy o ich możliwych efektach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z odpowiedzialnością majątkową urzędników?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:45
45 tysięcy złotych - tyle ma zapłacić urzędnik starostwa w Ostródzie za podjęcie decyzji niezgodnej z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:50
Komisja Wenecka zarekomendowała polskim władzom publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Zdaniem przewodniczącego Komisji, Gianniego Buquicchio, byłby to punkt wyjścia do osiągnięcia politycznego kompromisu.
rozwiń zwiń