Zakaz dla e-papierosów w miejscach publicznych?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 19:25
Sprzedaży i używania tzw. e-papierosów nie regulują w Polsce idealne przepisy. Teraz ma to się zmienić.
Audio
  • Zakaz dla e-papierosów w miejscach publicznych? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy i jak zostanie uregulowany rynek e-papierosów?
Czy i jak zostanie uregulowany rynek e-papierosów?Foto: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia chce doprowadzić do całkowitego zakazu ich używania w miejscach publicznych, a także sprzedaży przez internet.

Tomasz Latos z PiS - lekarz, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia - mówi, że "choć podziela pogląd, iż nie powinno się stawiać znaku równości pomiędzy papierosami tradycyjnymi a e-papierosami czy papierosami innowacyjnymi, to uregulowanie pewnych kwestii jest koniecznością". Chodzi m.in. o sprzedaż nieletnim, ale także "odpowiednie badania naukowe", które dokładnie określają wpływ e-papierosów na nasze zdrowie.

Jerzy Jurczyński ze Stowarzyszenia Branży Papierosów Elektronicznych podkreśla, że sprzedaż e-papierosów nieletnim "powinna być zakazana i jest zakazana, tylko nie jest stosowana przez większość firm branżowych". - Dyrektywa tytoniowa nie reguluje kwestii używania e-papierosów w przestrzeni publicznej. To polski wymysł, aby zamknąć w palarniach półtora miliona osób, które zrezygnowały z papierosów tradycyjnych w trosce o swoje zdrowie - mówi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której na temat używania elektronicznych papierosów i restrykcji dotyczących ich sprzedaży wypowiedzieli się słuchacze i eksperci.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), Jerzy Jurczyński (Stowarzyszenie Branży Papierosów Elektronicznych), prof. Jacek Jassem (Gdański Uniwersytet Medyczny, Klinika Onkologii i Radioterapii), Łukasz Balwicki (Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych), Adam Kozierkiewicz (ekspert ochrony zdrowia), Magdalena Petryniak (Stowarzyszenie Manko - Kampania Polska Bez Dymu)
Data emisji: 24.03.2016
Godzina emisji: 12.08

mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Co z odpowiedzialnością majątkową urzędników?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:45
45 tysięcy złotych - tyle ma zapłacić urzędnik starostwa w Ostródzie za podjęcie decyzji niezgodnej z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:50
Komisja Wenecka zarekomendowała polskim władzom publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Zdaniem przewodniczącego Komisji, Gianniego Buquicchio, byłby to punkt wyjścia do osiągnięcia politycznego kompromisu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrzejsza ustawa o przerywaniu ciąży to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:30
Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy dot. przerywania ciąży. Projekt Fundacji Pro - Prawo do Życia zakłada prawie całkowity zakaz aborcji.
rozwiń zwiń