Dyskusja o reformie edukacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 13:55
Związek Nauczycielstwa Polskiego zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.
Audio
  • Dyskusja o reformie edukacji (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Akcja zbierania podpisów przez przedstawicieli PSL i ZNP pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy systemu oświaty
Akcja zbierania podpisów przez przedstawicieli PSL i ZNP pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy systemu oświatyFoto: PAP/Rafał Guz

Minister Edukacji Anna Zalewska w ubiegłym tygodniu stwierdziła, że na referendum jest już za późno, tymczasem Związek zapowiada wielki marcowy strajk nauczycieli.

Zdaniem Sławomira Broniarza - prezesa ZNP - na referendum nie jest za późno. - Póki co samorządy na przekształcenia systemu edukacji nie wydały jeszcze ani złotówki - twierdzi. - Reforma jest wdrażana, szkoły już są przygotowane do zmian, więc na referendum jest za późno - przekonuje posłanka PiS Marzena Machałek.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze i zaproszeni eksperci? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Elżbieta Piotrowska-Gromniak (Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji), Ryszard Proksa (NSZZ Solidarność), Krystyna Szumilas (Platforma Obywatelska), Wojciech Starzyński (Fundacja Rodzice Szkole), Sławomir Broniarz (prezes ZNP), Marzena Machałek (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 28.02.2017
Godzina emisji: 12.06

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Gimnazjum do likwidacji. Nareszcie czy niepotrzebnie?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 20:14
- Reforma edukacji to gigantyczne przedsięwzięcie bardzo kosztowne w sensie finansowym, trudne w sensie technicznym, ludzkim i emocjonalnym. To duża zmian na żywym organizmie wielu milionów uczniów, tylko po co? - pyta Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO. Jakie argumenty przemawiają za likwidacją gimnazjów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ZNP protestuje w słusznej sprawie?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:10
Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował w całym kraju protesty przeciwko reformie edukacji. Zdaniem ZNP na ulice mogło wyjść 25 tysięcy osób, w tym nauczyciele, rodzice, uczniowie i samorządowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma oświaty do zawetowania?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:10
Do 9 stycznia prezydent Andrzej Duda ma czas na podjęcie decyzji w sprawie reformy oświaty przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji.
rozwiń zwiń