X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niższa składka za monitoring w samochodach?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:11
W Polsce działają ubezpieczyciele, którzy wysokość składki OC uzależniają od stylu jazdy i zachowania kierowcy.     
Audio
  • Niższa składka za monitoring w samochodach? (Za, a nawet przeciw)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: BLUR LIFE 1975/Shutterstock

Również PZU rozważa wprowadzenie dobrowolnego monitoringu w zamian za niższe obciążenie. W wielu państwach Europy taki system funkcjonuje.


samochód kierowca prędkość FREE 1200_660.jpg
Potrzeba surowszych kar dla kierowców?

– Klienci mogą zainstalować na swoim telefonie aplikację, która będzie sprawdzała, w jaki sposób jeżdżą, oceniała ich styl jazdy. Wgląd w zebrane dane można mieć przez telefon lub specjalny portal, gdzie można zobaczyć więcej szczegółów  wyjaśnia Cezary Świerszcz z firmy Bacca, która opracowała rozwiązanie telematyczne dla ubezpieczycieli. 

Czy system ten można "oszukać", jadąc np. w daleką trasę bez włączonej aplikacji monitorującej jazdę? – Można, ale operator będzie mógł sprawdzić, że pojawiliśmy się samochodem nagle w innym miejscu  zwraca uwagę Łukasz Zboralski. Zdaniem eksperta systemy montowane w samochodach na stałe, tzw. czarne skrzynki, sprawdziły się na Zachodzie. – To działa, ale musi być dopasowane do konkretnej grupy odbiorców – podkreśla. 


stłuczka wypadek 1200.jpg
Czy jesteśmy beznadziejnymi kierowcami?

Co, poza prędkością, z jaką jeździ kierowca, może być kontrolowane w monitorowanych przez ubezpieczycieli samochodach? Ile dzięki telematyce mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu bezpiecznie jeżdżący kierowcy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Piotr Bielak (Akademia Bezpiecznej Jazdy), Marcin Broda ("Dziennik Ubezpieczeniowy"), Cezary Świerszcz (firma Bacca), Łukasz Zboralski (portal brd24.pl), Andrzej Markowski (psycholog ruchu drogowego), Krzysztof Kosiński (Link4)
Data emisji: 4.10.2017 
Godzina emisji: 12.06

gs/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy interwencje policji powinny być nagrywane?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 15:08
Dwa lata temu poprzedni rząd przedstawił strategię działań dotyczącą nadużyć w policji. I choć była ona chwalona przez nowy rząd, do dziś nie została wprowadzona. Jednym z pomysłów było zaopatrzenie każdego funkcjonariusza w minikamerę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taksówkarze kontra Uber. Czy protest jest uzasadniony?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 17:00
W wielu państwach Europy taksówkarze protestowali przeciwko nieuczciwej, ich zdaniem, konkurencji ze strony o wiele tańszego przewoźnika - firmy Uber.
rozwiń zwiń