X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy to rodzice powinni decydować o szczepieniu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:30
Obywatelski projekt ustawy o zniesieniu obowiązku szczepień zakłada, że to rodzic zdecyduje, czy jego dziecko ma być szczepione.
Audio
  • Kto powinien decydować o szczepieniu dziecka? (Za, a nawet przeciw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tatevosian Yana

shutterstock_1034727871 lekcja 1200.jpg
Czy wychowanie do życia w rodzinie dobrze przygotuje do życia?

Stowarzyszenie STOP NOP zbiera podpisy pod projektem. Ale wielu lekarzy pediatrów uważa, że szczepienia są skuteczne i bezpieczne. Tymczasem w ciągu siedmiu lat, liczba niezaszczepionych dzieci wzrosła u nas dziesięciokrotnie.

– Obecny system jest wadliwy. Jest tak skonstruowany, że z jednej strony nad liczbą szczepionych dzieci czuwa sanepid, który też ma nadzorować niepożądane odczyny poszczepienne. Jest to sprzeczność kompetencji tego organu. Z drugiej strony lekarz, który zgłasza taki odczyn, w pewnej formie donosi na siebie. To może być skutek błędu, np. z podaniem czy przechowywaniem szczepionki. Nasza ustawa proponuje zmianę, że takie zdarzenia będzie mógł zgłaszać rodzic. Wtedy system będzie bardziej sprawiedliwy – mówi Justyna Socha, prezes stowarzyszenia STOP NOP.

– Jeżeli nie zaszczepimy dziecka, to jego organizm nie będzie miał odporności przeciwko chorobie zakaźnej. Wtedy tworzymy niszę, w której może wystąpić zachorowanie – zaznacza dr Paweł Grzesiowski. – Nie mamy innej możliwości ochrony dziecka. Nie można ufać osobom, które mówią, że karmienie piersią chroni przed każdą chorobą. Nie ma na to naukowych dowodów – dodaje szef Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Justyna Socha (prezes stowarzyszenia STOP NOP), dr Paweł Grzesiowski (szef Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń), prof. Andrzej Zieliński (Państwowy Zakład Higieny), Agnieszka Pietruszka-Dróżdż (działaczka społeczna, firma Synergis), Wiesław Kołak (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA)
Data emisji: 19.04.2018
Godzina emisji: 12.05

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Obowiązkowa mediacja przed procesem o rozwód?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:30
Każdego roku w Polsce rozwodzi się około 60 tysięcy małżeństw. Ponad połowa rozwodzących się par ma dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przekażę 1 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 13:00
Do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Każdy z podatników ma przywilej przekazania 1 procenta odprowadzanego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.
rozwiń zwiń