X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy karać finansowo posłów, senatorów za niewłaściwe zachowanie?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 13:30
"Prawo i Sprawiedliwość" zaproponowało zmiany w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora. O co chodzi?
Audio
  • Kary finansowe za złe zachowanie posłów? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Warszawa, 09.05.2018. Posłowie na sali obrad podczas 62. posiedzenia Sejmu
Warszawa, 09.05.2018. Posłowie na sali obrad podczas 62. posiedzenia SejmuFoto: PAP/Leszek Szymański

sejm free 1200.jpg
Czy o uchyleniu immunitetu parlamentarzysty z zarzutami karnymi powinien decydować parlament?

Otóż parlamentarzystom będzie można obniżyć pensję lub dietę, jeśli ich zachowanie "nie licuje w powagą pełnionych przez nich funkcji". I to nie tylko na sali posiedzeń. Jakie zachowanie może "nie licować"? Może senator opalający się nago na plaży? A może posłowie, którzy przychodzą do Sejmu po spożyciu alkoholu? Jeśli sprawę potraktujemy poważnie, za jakiś czas wielu parlamentarzystów będzie pracowało bez wynagrodzenia!

– Nam zależy na tym, żeby oceny społeczeństwa wobec polityków, były coraz lepsze. Kiedy są prowadzone badania zaufania, to wypada to katastrofalnie. W ostatnich kilku latach jest nieco lepiej. W 2015 roku pozytywne oceny dla parlamentarzystów wystawiało 20 procent, a negatywnych 70 procent badanych. Teraz jest to 35 procent na plus, a 55 procent źle ocenia posłów. Róbmy wszystko, żeby poprzez swoje zaufanie, nie tylko w Sejmie, ale po za nim, zmieniać te statystyki, aby były korzystniejsze – mówi Andrzej Kryj, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Ten przepis nie ma większego sensu. Jeżeli będziemy go odczytywać w kontekście wizyty na plaży senatora Jackowskiego, to przecież bardziej niż te zdjęcia, które ukazały się w tabloidach, ośmieszałyby powagę Sejmu czy Senatu. Obrady, podczas których marszałkowie analizowaliby zawartość zdjęć senatora Jackowskiego z plaży i zastanawiali się, jaką karę mu wyznaczyć, to byłoby coś absurdalnego – twierdzi Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Kryj (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Jan Grabiec (poseł, Platforma Obywatelska), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), prof. Kazimierz Kik (politolog), dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski) 
Data emisji: 9.05.2018
Godzina emisji: 12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
Podjazdy dla wózków inwalidzkich w budynkach. Przystosowane autobusy i tramwaje. To najbardziej widoczne oznaki tego, że państwo troszczy się o niepełnosprawnych, ale to tylko czubek góry lodowej, bo troska o niepełnosprawnych to cały system.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:30
Nowoczesna składa projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak podkreślają politycy tej partii, chcą oni, by Polki i Polacy żyjący bez ślubu mogli czuć się bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy podnieść składkę zdrowotną?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:30
Wysokość naszej składki zdrowotnej jest najniższa w Europie. To 9  procent pensji. W wielu krajach sięga 14 procent.
rozwiń zwiń