Czy w parlamencie jest miejsce dla nowych ugrupowań?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 13:15
Prawnik, komentator ekonomiczny, związany niegdyś z Centrum im. Adama Smitha – prof. Robert Gwiazdowski – buduje nowe ugrupowanie polityczne.  
Audio
  • Czy w parlamencie jest miejsce dla nowych ugrupowań? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

"Napisaliśmy projekt nowej Konstytucji. Projekt całkowicie nowego systemu podatkowego, projekt całkowicie nowego systemu emerytalnego, projekt zasadniczej reformy wymiaru sprawiedliwości".

– W ogóle nie będziemy zajmowali się sprawami światopoglądowymi. Doba ma 24 godziny, a do zmiany jest mnóstwo spraw. Nie będę pytał nikogo, kto ma się zająć cyberbezpieczeństwem czy elektrownią atomową, jaki jest jego stosunek do aborcji czy do związków partnerskich – mówi prof. Robert Gwiazdowski.

– Przypadek sporego poparcia dla ruchu Roberta Biedronia to przejaw zamieszania po lewej stronie politycznej. Tam coś się kotłuje od kilkunastu lat. SLD okazało się najsłabszym elementem układu czterech partii. Dlatego też jest frustracja wśród wyborców i poszukiwanie – zaznacza socjolog prof. Jarosław Lis.

Czytaj także

Czy mam powód, żeby pozwać Skarb Państwa?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 13:00
Sąd przyjął argumenty powódki i uznał, że państwo polskie nieskutecznie walczy ze smogiem, przez co narusza dobra osobiste obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy protest rolników jest zasadny?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:15
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja rolników – AGRO Powstanie 2019. Akcja polega na blokowaniu dróg.     
rozwiń zwiń