X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy miewam stany depresyjne?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:00
Życie w biegu, presja w pracy, codzienne kłopoty w domu. To wszystko powoduje, że jesteśmy coraz bardziej zestresowani.
Audio
  • Dramat dorosłych i dzieci. Depresja nikogo nie oszczędza (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/PublicCo

Chalidow 1200.jpg
Mamed Khalidow to nie wyjątek. Sportowcy przestali bać się mówienia o problemach psychicznych

Taki stan może prowadzić do depresji, a ta jest bardzo niebezpieczna. Co roku w Polsce z jej powodu dochodzi do 5 tysięcy samobójstw. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw wśród nieletnich. Według Światowej Organizacji Zdrowia za 10 lat depresja będzie na pierwszymi miejscu wśród najczęstszych chorób. 

Jak zwróciła uwagę dr Iwona Grobel bardzo ważne jest podkreślanie, że depresja to nie jest smutek. – Smutek jest jednym z jej objawów, ale czynnikiem różnicującym, czy już mamy do czynienie z chorobą, czy z gorszym samopoczuciem, jest czas trwania smutku i jego nasilenie. W depresji pojawia się także postępujący brak aktywności, a także spowolnienie toku myślenia, a także objawy dodatkowe jak zaburzenie rytmu dobowego, problemy ze snem – mówiła rozmówczyni Kuby Strzyczkowskiego. 

nastolatek depresja 1200 free
Jak walczyć z depresją u dzieci i młodzieży?

Lucyna Kicińska, koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przyznała, że ilość połączeń telefonicznych związanych z myślami depresyjnymi i samobójczymi rośnie, choć bliscy nastolatków nie zawsze są tego świadomi. – W dużej części te osoby, które do nas dzwonią i piszą starają się ukrywać to, że mają jakieś problemy, że straciły chęć do życia – przyznaje i dodaje, że w sytuacji, gdy objawy depresji są już nie do ukrycia, dorośli często nie wiedzą, jak wesprzeć swoje dzieci. 

Po jakim czasie zaobserwowania objawów powinniśmy udać się po pomoc do lekarza? Czy umiemy powiedzieć, co jest przyczyną depresji? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Iwona Grobel (psychiatra, Klinika Terapii Allenort), Agnieszka Staroń, dr Aleksandra Piotrowska (psycholog), Lucyna Kicińska (koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę), Anna Pietruszka-Dróżdż (działaczka społeczna, trenerka w firmie SYNERGIS Szkolenia), Andrzej "e-moll "Kowalczyk (muzyk, u którego zdiagnozowano depresję)
Data emisji:
 4.02.2019
Godzina emisji: 
12.07

gs/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Jak poukładać się ze sobą?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 13:00
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia był z nami profesor Piotr Oleś, psycholog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie dać się przeciwnościom losu?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 14:07
Wydarzenia ostatniego tygodnia pozbawiły mnie omal głosu.
rozwiń zwiń