Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:00
Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
Audio
  • Czy plany rządu uważam za rozsądne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/piviso

Rząd mówi: "Damy radę!". Opozycja wskazuje na zagrożenia dla finansów państwa. 


niemowle dziecko 1200.jpg
500+ na każde dziecko?

– Znaczna część tych pieniędzy wraca do budżetu państwa pod postacią opłat różnego rodzaju, podatków, bo Polacy wydają te pieniądze, w sumie niewielkie przecież, na konsumpcję, na popyt indywidualny, który jest podstawą wysokiego wzrostu gospodarczego w Polsce – zwraca uwagę Janusz Szewczak, poseł PiS i zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów. Mówiąc o tegorocznym budżecie gość Kuby Strzyczkowskiego zwracał uwagę na oszczędności i nadwyżkę w budżecie. 

Czy źródłem finansowania planów rządu mogą być rezerwy celowe? – I tak i nie. Zostały one stworzone po to, żeby realizować określone cele. PiS tworząc w tym roku plan finansów państwa na ten rok przekroczył dopuszczalny poziom rezerw celowych i mamy prawie 30 mld zł w rezerwach, choć powinno być to tylko 20 mld. Mówiłam, że PiS ukrywa tam jakąś kiełbasę wyborczą, bo jeszcze nie wie, co i komu chce dać – przypomina Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej, była wiceminister finansów. 

zus1200.jpg
Dobrowolne składki na ZUS dla przedsiębiorców?

 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Janusz Szewczak (poseł PiS, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów), Jarosław Janecki (ekonomista banku Societe Generale ), dr hab. Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Izabela Leszczyna (posłanka Platformy Obywatelskiej, członkini sejmowej Komisji Finansów, była wiceminister finansów), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Politechnika Warszawska), Paweł Satalecki
Data emisji: 4.03.2019 
Godzina emisji: 12.06

gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy sprawę restytucji mienia obywateli amerykańskich powinniśmy uznać za zamkniętą?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 13:15
Czego oczekują Amerykanie? Czym jest ustawa Just Act 447? Czy jesteśmy do czegoś zobowiązani?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przywrócić handel we wszystkie niedziele?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:00
W marcu minie rok, odkąd działa ustawa o zakazie handlu w niedziele. Odbijamy się od zamkniętych sklepowych drzwi, co prawda jeszcze nie we wszystkie niedziele, ale to miał być początek, bo jako finał zapowiadano całkowity zakaz handlu w dni, które oznaczone są czerwonym kolorem w kalendarzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:00
W poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka i 29-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.
rozwiń zwiń