X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Westerplatte powinno znaleźć się pod opieką państwa?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 17:30
Westerplatte  jest symbolem całej Polski. Symbolem niezłomności i bohaterstwa we wrześniu 1939 roku. Problem w tym, że zdaniem rządu miejsce to przez lata było przez Gdańsk zaniedbywane.
Audio
  • Kto powinien opiekować się Westerplatte? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Westerplatte, zdjęcie ilustracyjne
Westerplatte, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/jurand38

Nie bez znaczenia są pieniądze, które muszą być znaczne, by miejsce godnie zagospodarować, a których w kasie samorządu nie ma. Dlatego trwają prace nad specustawą dotyczącą Westerplatte. Miejsce to ma znaleźć się pod jurysdykcją i opieką państwa, a w niedalekiej przyszłości z budżetu Ministerstwa Kultury ma zostać sfinansowana budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 39 roku.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Janusz Marszalec (historyk, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii o specjalności historia najnowsza Polski), dr Karol Nawrocki (historyk i działacz społeczno-samorządowy, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku), prof. Antoni Dudek (politolog, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), Jacek Świat (polityk, filolog i dziennikarz, poseł PiS), Cezary Śpiewak-Dowbór (przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska)
Data emisji: 13.06.2019 
Godzina emisji: 12.08

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Westerplatte: zamiast 12 godzin walczyli 7 dni

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:00
Siódmy dzień walk był dniem ostatecznym. 7 września 1939 zabrakło amunicji, a żołnierze byli skrajnie wyczerpani fizycznie. Major Henryk Sucharski podjął decyzję o kapitulacji. Zdawał sobie sprawę, że sytuacja w kraju jest trudna, a dalsza walka przyniosłaby tylko kolejne ofiary.
rozwiń zwiń