X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Lewica odegra istotną rolę w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:13
Po latach nieobecności wraca do Sejmu lewicowa partia. Trzeci wynik w wyborach zwiększył apetyty działaczy, którzy twierdzą, że za cztery lata to właśnie Lewica będzie głównym rywalem Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Lewica po czterech latach wraca do parlamentu (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sztab wyborczy Lewicy (13.10.2019)
Sztab wyborczy Lewicy (13.10.2019)Foto: PAP/Rafał Guz

Przedstawiciele tej formacji zapowiadają polityczną ofensywę i wniesienie dziesięciu projektów ustaw, które są gotowe.

– W dojrzałych demokracjach jest tak, że również projekty opozycyjne spotykają się z zainteresowaniem i czasami zostają przegłosowywane przez większość parlamentarną. Nasze projekty są dobre i wierzę w to głęboko, że przynajmniej kilka z nich uda się dla dobra Polaków przeforsować – mówi posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska.

– Jesteśmy opozycją, która skupia się nie na definiowaniu tego czy innego wroga, tylko na realizowaniu swoich postulatów. Nasza obecność jest bardzo istotna, choć nie ma nas aż tak dużo. Konfederacja jest jedynym klubem w Sejmie, który zagraża PiSowi ze względu na potencjał przepływu elektoratu – podkreśla poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Anna Maria Żukowska (posłanka, SLD), Konrad Berkowicz (poseł, Konfederacja), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), Paweł Grzelak (4P research mix), prof. Maciej Mrozowski (medioznawca), Marcin Burzański (doradca Fundacji Pułaskiego)
Data emisji: 16.10.2019
Godzina emisji12.09

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

"Polska decyduje - wybory parlamentarne 2019. Wieczór wyborczy Polskiego Radia" 

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 00:14
W niedzielę 13 października w nowoczesnym multimedialnym studiu na wieczorze wyborczym Polskiego Radia spotkali się politycy, publicyści i eksperci, którzy na bieżąco komentowali wyniki wyborów. Wieczór prowadzili Anna Popek i Antoni Trzmiel. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy politycy dobrze wykorzystali czas kampanii wyborczej?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:00
Kończy się kampania wyborcza. Można odnieść wrażenie, że wobec antagonizmów panujących na scenie politycznej, przebiegała zaskakująco spokojnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:00
Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?
rozwiń zwiń