X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Sejmie merytorycznie już było?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 15:50
Prof. Radosław Markowski (SWPS, PAN): Poziom tego, co widzieliśmy parę dni temu był żenujący. Ten parlament nie ma poczucia misji dziejowej jak - i to jest największy paradoks polskiej historii ostatniego 20-lecia - miał wybrany niedemokratycznie parlament lat 1989-91.
Audio
Sejm sprawdzi wydatki posłów na wyjazdy zagraniczne
Sejm sprawdzi wydatki posłów na wyjazdy zagraniczneFoto: Wikipedia

Czy pamiętają Państwo jakikolwiek wątek z sejmowej dyskusji dotyczącej ustawy emerytalnej mówiący o ustawie? Czy utrwaliły się w Państwa pamięci tylko zdania o Hitlerze, Smoleńsku i wyrażenia typu "bezideowy cham"? A ostatnia awantura z udziałem posła i dziennikarki? Co się dzieje w polskim Sejmie?

Zdaniem prof. Radosława Markowskiego w polskiej polityce merytoryczna dyskusja jest obecna, ale bardzo ukryta, a sytuacji tej sprzyjają dodatkowo media wybierające "bitwy słowne" zamiast merytorycznych posiedzeń komisji sejmowych. - Nasza klasa polityczna ma bardzo złe notowania w społeczeństwie, ale wśród posłów jest bardzo wielu ciężko pracujących, kompetentnych ludzi, których robota sejmowa nie polega na tym, że siedzą na sali, tylko większość tej roboty odbywa się w komisjach, czasami na spotkaniach z ekspertami - mówi gość Ernesta Zozunia.

Z kolei prof. Zbigniew Bajka (Krakowskia Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego) przekonuje, że w politycznej debacie przeważnie chodzi o różne interesy - zależnie od sytuacji i przedmiotu dyskusji, czasem jest to interes konkretnych polityków, a czasem chodzi o to, by "ograć" określone kwestie ładnie w mediach.

- To, co było, nie jest już atrakcyjne, trzeba wymyślić coś innego. Dziennikarze dostrzegają, że paradoksalnie rośnie przyzwolenie społeczne na tego rodzaju epatowanie ludzi wydarzeniami - wyjaśnia prof. Zbigniew Bajka. Ekspert zwraca uwagę, że media, zwłaszcza telewizja, kreują określony obraz świata, w efekcie mamy czasami potężne zafałszowanie i wielki miszmasz w głowach obywateli.

Czy merytoryczna dyskusja wróci kiedykolwiek do Sejmu oraz na czym polega problem relacji mediów z politykami, dowiesz się słuchając całej audycji "Za, a nawet przeciw - 15 maja 2012", w której wypowiadali się także słuchacze i eksperci: dr hab. Wojciech Cwalina (ekspert zajmujący się psychologią marketingu społecznego) i dr Mirosław Pęczak (socjolog).

Zobacz więcej na temat: nasza klasa ustawa emerytalna

Czytaj także

Prezydent powinien szybko podpisać ustawę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:22
Jan Krzysztof Bielecki uważa, że prezydent Bronisław Komorowski powinien jak najszybciej podpisać reformę emerytalną
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niesiołowski: byłem prowokowany

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:49
- Nie dotknąłem Stankiewicz, nie zniszczyłem jej kamery, gdybym ją zniszczył - nie byłoby tego filmu - powiedział poseł PO w TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Stankiewicz: Niesiołowski szarpał mnie za ubranie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 16:39
Dziennikarka potwierdziła w radiowej Jedynce, że poseł zaatakował ją fizycznie.
rozwiń zwiń