Pomysły na życie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 00:00
Jak każdego roku o tej porze mamy wyraźnie akcentowaną, choć nie wymuszoną, przestrzeń do zmian, nowych pomysłów na życie. Pomysły są takie, jaki czas -szybkie, zachłanne.
Audio

Zresztą mamy w sobie lekkość podejmowania decyzji, bo przestaliśmy się przywiązywać do czegokolwiek. Czy to dobrze, czy źle?Jak wychodzimy na tej życiowej zachłannośći? Zapraszam do rozmowy z Robertem Fryczkowskim, trenerem umiejętności interpersonalnych, tuż po północy. Grażyna Dobroń

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Nieszczery uśmiech też przedłuża życie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2010 13:26
Intrygujące badania naukowców z Detroit. Zbadali kilkaset fotografii, żeby ustalić związki między uśmiechem a długością życia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po czym poznać że rozmówca podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 17:45
Moment, kiedy decyzja zapada, znajduje odzwierciedlenie w ludzkich oczach. Źrenice wtedy rozszerzają się - wynika z badań zespołu z Melbourne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pod skrzydłami MAMY

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 00:00
Związek z matką decyduje o uczuciowym nastawieniu dziecka do świata, ale żeby nie bać się wejść w ten świat, musi nastąpić stopniowe oddzielenie od matki, fizyczne i emocjonalne, pisał polski psychiatra Antoni Kępiński. Co dzieje się pod skrzydłami..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pech i szczęście

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 00:00
Życie jest niesprawiedliwe, prześladuje mnie pech. Czy to tylko przypadek? Czy pesymistyczne pojmowanie świata jest uzasadnione obiektywnie, czy to tylko nasze subiektywne wyobrażenie? Czemu służą przesądy i myślenie magiczne? Czy pechowcy mogą..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Układać się ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 00:00
Od północy mamy zielone światło. możemy przejść od śmierci do życia, ale przecież to nie jest tylko zmiana świateł. Tak się nie da. Dopiero teraz każdy został we własnym domu ze swoim żalem, smutkiem i cierpieniem. I to my sami musimy poukładać się..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość na wszystkie sposoby

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2010 00:00
Czy w miłości trzeba mówić o wszystkim, czy w przyjaźniach dopuszczalne są drobne kłamstewka lub przemilczenia, czy w relacjach rodzic - dziecko można klamać dla jego dobra? Czy szczerość do bólu to postawa godna?
rozwiń zwiń