X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nasze dzieci potrzebują dobrych słów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 16:12
- Rodzice nie mówią o swoich uczuciach. Dość wcześnie dzieci poddawane są mocnemu treningowi, by nie wyrażać emocji - twierdzi dr Barbara Smolińska. Psychoterapeutka i szefowa pracowni Dialogu była gościem "Dobronocki".
Audio
  • Nasze dzieci potrzebują dobrych słów (Dobronocka/Trójka)
Nasze dzieci potrzebują dobrych słów
Foto: greyman/sxc.hu/cc

Pretekstem do spotkania stała się inauguracja kampanii społecznej pod hasłem "Słowa dają moc". "Ma ona uświadomić rodzicom, jak ważne w wychowywaniu są dobre, pozytywne komunikaty. To właśnie one przypominają dzieciom o tym, że są kochane, akceptowane, że mają wsparcie w najbliższych. Dzięki nim najmłodsi stają się radośni i pewni siebie" - czytamy na stronie Fundacji Dzieci Niczyje, która prowadzi akcję.

W rozmowie na antenie radiowej Trójki Barbara Smolińska podkreśliła, że dzieci są bliskimi, na których najłatwiej wyładować frustrację, czy niezadowolenie.

Zdaniem psychoterapeutki błędne jest myślenie, że chwalenie dzieci powoduje, iż wyrosną one na osoby egoistyczne i niesamodzielne. - Jest dokładnie odwrotnie - przekonywała rozmówczyni Dariusza Bugalskiego, który poprowadził audycję, zastępując Grażynę Dobroń.

Rozmowy Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

- Dorośli, którzy korzystają z psychoterapii, często z ogromnym żalem mówią, że rzadko lub prawie nigdy nie słyszeli od rodziców "kocham cię". Teraz, mając lat 30, 40, 50 odczuwają pewien brak. To dziura, którą trudno wypełnić - mówiła Barbara Smolińska.

W opinii psychoterapeutki te problemy są wynikiem wychowania. - W wielu domach jest tabu związane z emocjami. Rodzice nie mówią o swoich uczuciach. Dość wcześnie dzieci poddawane są mocnemu treningowi, by nie wyrażać emocji – tłumaczyła szefowa pracowni Dialogu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a godziną 2.00.

Zobacz więcej na temat: dzieci rodzice wychowanie

Czytaj także

Co nam dali rodzice?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 07:00
- W Polsce mama i tata to świętość, w Stanach ludzie by dzwonili i opowiadali jak rodzice zrujnowali im życie – komentował telefony Czwórkowych słuchaczy publicysta Newsweeka, Tomasz Stawiszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowywać to kochać i wymagać

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 14:16
Kompetentny rodzic ma świadomość tego, co mówi i robi. Nawet jak się "obsunie" w swojej postawie wychowawczej, to wie jak zawrócić, co zmienić.
rozwiń zwiń