X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspierajmy dzieci w rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 13:54
- Czasami rodzina czy szkoła jest fabryką klonów, które mają identycznie funkcjonować. Pewne jednostki się w tym sprawdzą, inne będą żyły w poczuciu ciągłego przycinania na wymiar - mówi w "Instrukcji obsługi człowieka" Ewa Mażul.
Audio
  • Wspierajmy dzieci w rozwoju (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Wspierajmy dzieci w rozwoju
Foto: Glow Images/East News

Każdemu zdarza się zrobić coś "na ostatnią chwilę". Prokrastynacja - czyli odwlekanie w czasie rzeczy, które mamy do zrobienia - bywa szkodliwa, gdy staje się nawykiem.

- Zajmujemy się tym wszystkim, czym nie musimy, żeby nie robić tego, co powinniśmy - mówi Ewa Mażul, coach i dziennikarka miesięcznika "Sens". - Badania pokazały zależność sposobu wychowania dzieci na kształtowanie tego nawyku. Dzieci są sterowane przez oczekiwania otoczenia. Nie wsłuchują się w siebie, w swoje zdolności. To powoduje, że rodzi się wewnętrzny bunt, którzy później przeradza się w zachowania prokrastynacyjne - dodaje.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Gość Grażyny Dobroń zaznacza, jak ważne jest wspieranie dzieci w rozwoju, a nie tylko w edukowaniu czy uczeniu. - Czasami rodzina czy szkoła jest fabryką klonów, które mają identycznie funkcjonować. Pewne jednostki się w tym sprawdzą, bo to spójne z ich potencjałem. Inne będą trochę "przystrugane" do wzorca, będą żyły w poczuciu ciągłego przycinania na wymiar, nie będą miały satysfakcji z realizacji siebie - mówi Ewa Mażul.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Instrukcja obsługi człowieka" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.
(mk)

Czytaj także

Jak poradzić sobie z pytaniem: co ze mną jest nie tak?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 12:35
Każdy z nas zadał sobie kiedyś to pytanie. Jednak najtrudniej jest wtedy, gdy zmagamy się z nim codziennie. W którym momencie naszego życia pojawia się to pytanie? Dlaczego czasem ciągnie się za nami przez całe życie? Próbowaliśmy o tym opowiedzieć w audycji "Dobronocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery fazy rozwoju osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 13:46
Rozwijamy się przez całe życie, to proces dynamiczny. Stale dokonują się zmiany zachowań i zmiany strukturalne w psychice człowieka. Wielu badaczy próbuje to nazwać i określić po swojemu. Jedna z teorii głosi, że w życiu przechodzimy cztery fazy rozwoju osobowości.
rozwiń zwiń