Czystek i szczeć pospolita - zioła wyjątkowe

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 14:08
- Te dwa zioła szczególnie poleca św. Hildegarda z Bingen, która na ziołach, żywności i zdrowym życiu znała się doskonale - mówiła w Trójce Grażyna Dobroń.
Audio
  • Czystek i szczeć pospolita - zioła wyjątkowe (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Czystek (łac. Cistus monspeliensis)
Czystek (łac. Cistus monspeliensis)Foto: wikipedia/ CC/ Alvesgaspar

- Czystek to europejska roślina, która rośnie w Grecji. Działa przeciwbólowo, chroni przed przeziębieniami, usuwa metale ciężkie z organizmu, ma zbawienny wpływ na skórę. Nie można go przedawkować, a to jedna z najmocniejszych roślin wzmacniających. Czystek jest 100 razy silniejszy od reklamowanych środków na przeziębienie - opowiadała Grażyna Dobroń.

Posłuchaj:

Czystek i szczeć pospolita - zioła wyjątkowe (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)

 

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki"»

Natomiast szczeć pospolita rośnie w Polsce, szczególnie na polach. - Pomaga w leczeniu artretyzmu, ale też boreliozy. Świetnie walczy z bakteriami, a jest przy tym łagodna dla wątroby - mówiła Grażyna Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(ei)

Czytaj także

Obudź w sobie własne ikigai!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 09:38
Starsi Okinawczycy bez zastanowienia potrafią podać powód, dla którego budzą się rano z chęcią do życia. To daje im poczucie, że są potrzebni, nawet w wieku stu lat, a także narzuca dyscyplinę. Nazywają to ikigai.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myśleć czy nie myśleć, czyli jak skutecznie walczyć ze stresem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 19:00
- Im więcej wiemy, im lepiej umiemy zdefiniować przyczyny, im lepiej rozumiemy w jaki sposób mamy postępować, żeby leczyć chorobę tym mniejszy odczuwamy stres - mówi doktor Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń