X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bok bokowi nierówny, czyli jak dobrze spać?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 17:27
Czy śpiąc na dowolnie wybranym boku, mamy szansę równie dobrze się zregenerować? Jak się okazuje, bok bokowi nierówny i dotychczasowe przekonania w tym zakresie bardzo mijają się z rzeczywistością.
Audio
  • Grażyna Dobroń wyjaśnia, jak to, na którym boku śpimy wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Zdrowy sen bez chrapania jest ważny nie tylko ze względu na nasze zdrowie
Zdrowy sen bez chrapania jest ważny nie tylko ze względu na nasze zdrowieFoto: Glow Images/East News

Lekarze zalecają spanie na lewym boku, bo to "może uratować życie". Choć wydaje się, że nasze organy są w takiej pozycji przygniecione, to jest ona zdrowsza. - Podczas spania na lewym boku krew jest łatwiej pompowana. Gdyby człowiek spał na prawym boku, to wówczas serce musiałby ją pompować "pod górkę" - opowiada Grażyna Dobroń.

Jakie przypadłości związane są ze spaniem na każdym z boków? W jakiej pozycji powinny spać osoby mające problemy z trawieniem? Jak można zasypiać szybciej? Czy od pozycji, w której śpimy, zależy to, co nam się śni? Jak śpią święci? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji!

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 4.07.2016
Godzina emisji: 11.15

sm/mk

Czytaj także

Estry lniane - recepta na powrót do zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 15:00
- Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego doprowadzili len do takiej postaci, która jest wielkim lekarstwem dla nas wszystkich - przekonuje Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chorzy na zwyrodnienie plamki żółtej mogą leczyć się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 14:10
- Przełom w leczeniu tej choroby polega na tym, że można zrewitalizować siatkówkę, czyli odbudować jej komórki - mówi prof. Krystyna Czechowicz-Janicka z Instytutu Oka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na którym boku śpisz? To ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 15:20
- Badacze uważają, że przez zmianę pozycji ciała mamy wpływ na sny - przekonuje Grażyna Dobroń i tłumaczy, z jakich jeszcze powodów ważne jest ułożenie ciała podczas nocnego wypoczynku.
rozwiń zwiń