Laponia w Karkonoszach? Taki jest plan

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:50
Doktor filologii polskiej Michał Makowski od lat marzy o tym, żeby zamieszkać w Borowicach koło Karpacza. Chce tam też zbudować wioskę lapońską "Kalevala".
Audio
  • "Kalevala" - fińska wioska w Karkonoszach (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Laponia zawładnęła wyobraźnią gościa Grażyny Dobroń. Stąd pomysł, na fińską wioskę w Karkonoszach
Laponia zawładnęła wyobraźnią gościa Grażyny Dobroń. Stąd pomysł, na fińską wioskę w Karkonoszach Foto: Victor Maschek/Shutterstock

Michał Makowski pisał doktorat o starożytnym eposie "Kalevala", wyjaśniającym Finom powstanie świata. Jego inicjatywa z prywatnej stała się już międzynarodową.  

- W Laponii znalazłem siebie. I to nie jest jakiś tekst poetycki, ale prawda. Potrzebowałem miejsca, gdzie przez długi czas mógłbym być sam z sobą, szukałem odpowiedzi na różne trudne pytania - opowiadał w rozmowie z Grażyną Dobroń.

Jakie odpowiedzi znalazł w Laponii? Czego się tam nauczył? Co chce przenieść z Laponii w Karkonosze? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Michał Makowski (pomysłodawca wioski "Kalevala")
Data emisji: 20.03.2017
Godzina emisji: 11.15

ei

Czytaj także

Fińskie szkoły wzorem do naśladowania?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 17:00
Fiński system edukacji w wielu krajach stawia się za wzór. - On bardzo koncentruje się na uczniu, jest wolnościowy i demokratyczny, wspierający i pozbawiony ocen. Zawód nauczyciela jest tam jednym z najbardziej prestiżowych - mówi na początku audycji Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń