Uważność kluczem do zapanowania nad podjadaniem słodyczy?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 17:00
- Możemy karmić się nie tylko jedzeniem. Pokarmem może być dobre słowo, sztuka, muzyka; wszystko to, co sprawia nam przyjemność. Najpierw musimy do tego dotrzeć, zadać sobie pytanie: co mi sprawia przyjemność - zwraca uwagę Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego. 
Audio
  • Uważność kluczem do szczuplejszej sylwetki? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: AlohaHawaii/shutterstock.com

para kłótnia 1200.jpg
Nie szukasz księcia z bajki? To może być błąd

Dzięki uważności i skupieniu na tym co tu i teraz, możemy obserwować swój oddech i jak nasze ciało reaguje na to, co ktoś do nas mówi, ale możemy też zauważyć nasze nawykowe reakcje. - Jedząc kolejnego pączka uświadamiam sobie, po co po niego sięgam. Zazwyczaj zajadamy emocje: smutek, bezradność, czasem brak miłości, brak partnera  - wylicza Dagmara Gmitrzak.

Obserwując siebie i swoje reakcje możemy trenować nasz umysł krok po kroku, zyskując coraz silniejszą wolną wolę. - Wybieram, czy zjem słodycze czy pójdę na spacer, czy zrobię ćwiczenia oddechowe, czy powiem coś pozytywnego do siebie - mówi gość Grażyny Dobroń. 


shutterstock_kobieta uśmiech 1200.jpg
Emo sapiens, czyli człowiek czujący

Jak uczyć się uważności i w pełni korzystać z wyciszających spacerów po parku czy lesie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Dagmara Gmitrzak (trenerka rozwoju osobistego)
Data emisji: 5.06.2017
Godzina emisji: 11.15

gs/ei

Czytaj także

Dlaczego warto mieć kolorowe wega-życie?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 16:30
Wegetarianizm to nie tylko sposób odżywiania, ale przede wszystkim życiowa postawa. Czy warto rozważyć przejście na wegetarianizm? Co kieruje ludźmi, którzy decydują się przejść na taką dietę? Mówili o tym goście audycji "Dobronocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka przykazań silnej współczesnej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 19:00
- Kobiety mają największy problem z zaakceptowaniem swoich uczuć. Wydaje im się, że jak są smutne, to jest dramat, bo już zawsze będą smutne. To nieprawda. Jak kobieta nie pozwala sobie na smutek, to nie doświadcza też potem prawdziwej, głębokiej radości - uważa Patrycja Załug z Akademii Kobiet Sukcesu.
rozwiń zwiń