Nie trzeba być miss, by elektryzować otoczenie!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 18:10
Co piąta Polka jest niezadowolona ze swojego wyglądu i ma wyrzuty sumienia, gdy zje coś kalorycznego. – Taka postawa zabiera radość – mówi dziennikarka Trójki Grażyna Dobroń.
Audio
  • Nie trzeba być miss, by elektryzować otoczenie! (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alena Ozerova

W audycji "Instrukcja obsługi człowieka" dietetyk Ewa Kurowska apeluje do Polek, by nie myślały tylko o dietach i kilogramach. – Przegapiamy życie, skupiając się na tym, co chcemy osiągnąć – podkreśla.

Rozmówczyni Grażyny Dobroń mówi o tym, jak na intensywne diety reaguje nasz mózg i cały organizm, wyjaśnia, jakie błędy popełniamy w pogoni za ideałem, i podpowiada, na co warto sobie pozwalać.

Ekspertka do spraw żywienia przekonuje też, że nie trzeba być miss, żeby elektryzować otoczenie. Skąd to przeświadczenie?

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 29.06.2017
Godzina emisji: 11.14

iwo/mc

 

Czytaj także

Współczujący mózg - czym są neurony lustrzane?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 16:30
- Neurony lustrzane pozwalają nam odczuwać czyjeś emocje, a nie tylko je odczytywać na poziomie poznawczo - intelektualnym. Kiedy stoję obok dziecka, które płacze, to mój mózg płacze razem z nim. Dzięki temu szybciej mu pomogę - tłumaczył prof. Rafał Ohme.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność, w której znajdujemy siebie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:11
– Bycie samemu nie oznacza bycia w samotności, ale pokazuje, czy się ze sobą nie nudzimy – mówi autorka audycji "Instrukcja obsługi człowieka" Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jelitom na ratunek. Uwaga na stany zapalne

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 14:50
Na wakacjach jemy tak, jak chcemy. Ciasta, lody, ryby w grubej panierce… A gdyby tak zadbać o swoje jelita i żołądek? To wcale nie jest takie trudne.
rozwiń zwiń