Solaria pod lupą. Jeden raz nam nie zaszkodzi?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 19:23
Większość z nas łaknie światła, zarówno tego sztucznego, jak i naturalnego. Z powodu jego braku wymyślono solarium, które przez dekady wydawało się dobrym rozwiązaniem. Dziś już  wiemy, że prawda o sztucznych lampach jest inna.
Audio
  • Czy solarium nam szkodzi? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ESB Professional/Shutterstock.com

W 2009 roku Międzynarodowa Agencja Badań nad Nowotworami zaliczyła solarium do pierwszej grupy czynników rakotwórczych obok papierosów i azbestu.

- Solarium próbuje nas kupić pięknym wyglądem. Mówi się nam, że skóra będzie po nim lepiej wyglądać, a opalenizna doda nam uroku. Tymczasem nie zawsze osoby, które obsługują salony z solarium, wiedzą, jak weryfikować klientów swojego gabinetu i oceniać ich typ skóry, by móc odpowiednio dobrać moc lampy. Im częściej i intensywniej z nich korzystamy, tym większą szkodę mogą one wyrządzić naszej skórze - opowiada Anna Godlewska, dermatolog.

O czym powinniśmy wiedzić, nim skorzystamy z usług solarium? O tym mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuły audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Anna Godlewska (dermatolog)
Daty emisji: 28.08.2017
Godziny emisji: 11.13

sm/iwo

 

Czytaj także

Poniedziałkowy zimny prysznic z "Człowiekiem lodu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:20
Doładowanie powietrzem i zimne kąpiele działają jak lekarstwo i nic nie kosztują. Trzeźwy umysł, spokój i opanowanie to tylko niektóre z korzyści, jakie przynoszą te dobrodziejstwa natury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak można odwrócić uwagę od bólu?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 17:20
- Ma być naturalnie, normalnie, można przyjść z psem. Swoją pracę traktuję jako pasję - mówi fizjoterapeuta Robert Górski.
rozwiń zwiń