Mieczysław Ropiński: człowiek potrzebuje bliskości

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 11:45
Po raz kolejny misjonarz Mieczysław Ropiński spotkał się z Grażyną Dobroń. Tym razem rozmawiali o bliskości i wartości siedzenia przy wspólnym stole. 
Audio
  • Bliskość niezbędna do życia (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: George Rudy/shutterstock.com

shutterstock_1080075005 ciekawosc 1200.jpg
Jak ciekawość może nam zaszkodzić?

– Człowiek potrzebuje bliskości drugiej osoby. Jeżeli mamy mały stół, to musimy wiedzieć, że wszystko się na nim zmieści. Oprócz dań, przede wszystkim słowa i uczucia – tłumaczy Mieczysław Ropiński, który wspomina swoją misję w Meksyku i wartości jakich się tam nauczył. – Papież Franciszek mówi o "słuchanioterapii". Chodzi właśnie o to, aby umieć słuchać. W dzisiejszych czasach, gdzie mamy tak wiele nośników informacji i możliwości komunikowania się, coraz mniej jest odbiorców, a więcej nadawców – dodaje. 

Czym zajmuje się teraz Mieczysław Ropiński? Czego nauczyły go misje w krajach Ameryki Łacińskiej? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Mieczysław Ropiński (misjonarz) 
Data emisji: 23.07.2018
Godzina emisji: 11.30

kw

Czytaj także

Sebastian Hapanionek: trzeba się zatrzymać, żeby móc żyć

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 12:00
Na Art & Glass Festival w Jeleniej Górze, podczas którego artyści tworzą ze szkła, Grażyna Dobroń spotkała człowieka wielu zawodów, talentów i umiejętności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko cholesterol. Co warto kontrolować, dbając o serce?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 14:00
– Nasze serca częściej niż kiedyś wypadają z rytmu. Zawały przydarzają się coraz młodszym ludziom. Zamiast zamartwiać się tym, ile jeszcze wytrzyma moje serce, warto kontrolować poziom CRP – radzi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lenka Wierzchoń: w sercu odzywa się powrót do natury

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 12:15
Na festiwalu "Gitarą i…" w Karkonoszach, czyli na borowickich spotkaniach z poezją śpiewaną, Grażyna Dobroń spotkała wielu ciekawych ludzi. Wśród nich Lenkę Wierzchoń
rozwiń zwiń