Rower rządzi! Ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:35
W ukochanej miejscowości Grażyny Dobroń, czyli w Borowicach, królują dwie dyscypliny sportu – jazda na rowerze i… bieg z żoną na plecach.
Audio
  • Lapońskie zwyczaje w sercu Karkonoszy (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pixel-Shot

– Ten bieg jest tak mocno reklamowany, że jest bardzo popularny i w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie i w Azji, ale zawsze wygrywa ta sama para Finów – żartuje Michał Makowski z Lapońskiej Wioski Kalevala w Borowicach. – Taki bieg na pewno jest bardzo zabawny, ludzie przestają być zestresowani, integrują się. Facet może być prawdziwym facetem dla żony, nawet jak przegra, to nieważne, bo przeniósł ją przez całą trasę – dodaje.

Czy biegacz na potrzeby zawodów może mieć więcej niż jedną partnerkę? Jaką strawę duchową można odnaleźć w Lapońskiej Wiosce Kalevala? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 26.08.2019
Godzina emisji: 11.29

kr/ml

Czytaj także

O miejscu, które "przeciera" umysły

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 11:40
W tym wydaniu audycji Grażyna Dobroń spotkała się z wyjątkową, młodą parą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bukowiec, czyli ważny punkt na mapie Karkonoszy

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 11:33
W tym wydaniu audycji Grażyna Dobroń polecała wycieczkę do Ornamental Farm w Bukowcu. Dlaczego warto się tam wybrać? O tym opowiedziała Marta Mejer, jedna z pracowniczek fundacji działającej przy Parku w Bukowcu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobiety nieidealne". Jesteśmy coraz bardziej spełnione czy zestresowane?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:00
– To jest nasz manifest. To już nie jest ściganie się, czy powinnyśmy być takie, znać tyle języków, mieć taki wzrost i wagę i takie wykształcenie. Oczywiście dążenie do tego, żeby się doskonalić, jest pozytywne, ale nie można tego robić za wszelką cenę – mówi Magdalena Kawka, jedna z autorek książki "Kobiety nieidealne". 
rozwiń zwiń